Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Active Directory Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Active Directory Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Active Directory Developers

Avatarimonthly-level-three.svg
Shehzad A.
Active Directory Developer
$40 për orë
4,9 (1517 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg
Sreeraj V.
Active Directory Developer
₹50 për orë
5,0 (1344 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-three.svg
Saira I.
Active Directory Developer
$20 për orë
4,9 (877 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-two.svg
Ponnarasi B.
Active Directory Developer
$10 për orë
4,9 (745 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Kedar Infotech Ltd London
Active Directory Developer
$25 për orë
4,9 (735 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg
Talha M.
Active Directory Developer
$50 për orë
4,9 (507 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-three.svg
Ali S.
Active Directory Developer
$6 për orë
4,9 (506 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Nabeel A.
Active Directory Developer
$25 për orë
5,0 (493 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Active Directory Developers
Klientët vlerësojnë Active Directory Developers
4.9 nga 5
from 20 417 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Active Directory Developer

Active Directory (AD) is a directory service that Microsoft developed for Windows domain networks. It is included in most Windows Server operating systems as a set of processes and services.
A server running Active Directory Domain Services (AD DS) is called a domain controller. As a security system, it authenticates and authorizes all users and computers in a Windows domain type network—assigning and enforcing security policies for all computers and installing or updating software. For example, when a user logs into a computer that is part of a Windows domain, Active Directory checks the submitted password and determines whether the user is a system administrator or normal user. The active directory gives you new capabilities that will enable you to better manage and protect data access, simplify deployment and management of your identity infrastructure, and provide more secure access to data from virtually anywhere.
And while this system is a great way to manage and secure your operations, it may be a daunting task for the average computer user. That being so, Freelancer.com is offering you the opportunity to connect with Active Directory experts from all around the world.
Whether you're looking for someone to manage and develop an Active Directory for your personal use or for your business, the experts you seek may already be part of the platform’s network of over 19.3 million skilled freelancers from all around the world. Freelancer.com brings together highly skilled, reputable talent, available on a global scale, and connects them to clients just like you. Whatever your project may require, Freelancer.com can connect you to a community of freelancers ready and willing to assist you.
Connect to the Freelancer community now by simply posting your project and receive competitive bids from developers all around the world in minutes, for free. We have experts representing every technical, professional, and creative field, providing a full range of solutions. You have the chance to post the unique specifications of your project. Plan out the corresponding budget and timeline and virtually create the opportunity to employ the perfect developer. Browse freelancer profiles, chat in real time, and compare prospective developers with ease.
At Freelancer.com, efficiency and convenience is key to the system. Communicate with freelancers from anywhere in the world with ease through the Desktop App, or the mobile app for easy messaging on-the-go.
Hiring an Active Directory expert from Freelancer.com will give you the services of professional that you can avail of on a per-project basis, allowing for flexibility and ease on both sides.
Avail of all the skills and work ethic needed for your project with no commitment of permanent employment.
Compensation is safe and customizable with our Milestone Payment system, depending on the agreement you have with your freelancer. You may choose to release payments according to a schedule of goals you set or choose to pay only o completion. This is customizable between you and your freelancer. Should you encounter any problems, technical representatives are available 24/7 to assist you.
Post your project now, for free, and find the Active Directory Expert you need!
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Active Directory Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Active Directory Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Active Directory
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.6M
71.6M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Financial Software Development Blockchain Alacra Ariba phpMyAdmin NoSQL FLANN Squarespace Snowflake PayPal Strapi Redshift Ableton Live Prototyping Adobe Systems Adobe Pagemaker Facebook API ARKit RSS Puck.js
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.