Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
Advertising Specialists
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Advertising Specialist më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Advertising Specialists

Avatariverified.svg Attari Bros
Advertising Specialist
$25 për orë
4,8 (6469 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg Elite Information Tech
Advertising Specialist
$20 për orë
4,9 (6292 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg flyerEXPERT
Advertising Specialist
$15 për orë
4,9 (3580 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Fourtunedesign
Advertising Specialist
$18 për orë
4,9 (3367 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Desource Translation
Advertising Specialist
$30 për orë
4,9 (3160 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Mahamud R.
Advertising Specialist
$20 për orë
4,9 (3099 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg ExpertART
Advertising Specialist
$18 për orë
4,9 (2979 punë)
Shihni Profilin
Avatari ApexWebCube
Advertising Specialist
$8 për orë
4,9 (2978 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Advertising Specialists
Klientët vlerësojnë Advertising Specialists
4.86 nga 5
from 264 204 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Advertising Specialist

Freelance advertising and creative support is a common trend in the corporate world due to widespread downsizing and restructuring. More commonly than not, freelance ad experts are engaged on a contract or short term basis to reduce marketing budgets and satisfy branding and advertising needs as required, rather than having a full-time creative expert on hand on a permanent basis.
Advertising specialists offer an hourly rate service, day rate or project rate, providing flexibility to businesses and transparency for advertising budgets.
Engaging an outside creative specialist can be a welcome addition to a campaign and a set of ‘fresh eyes’ for the branding or ad process.
Your freelance advertising executive can provide a range of services to your business including:
Creating advertising copyDeveloping brandingSales and marketing projectsDigital marketingAd agency projectsBrochure designSocial media campaignsInternet marketingLaunchesStrategy
The four main areas of focus for advertising professionals cover the area of strategy, creative, production and marketing.
Each of these areas house a variety of talented specialties and will bring about individuals who are specialists in specific areas such as corporate video production, ecommerce, eMarketing and focus groups.
Freelance advertising specialists are focused on offering a flexible and fulfilling service away from the stress of a traditional advertising agency and will go the extra mile to provide a service that suits your business needs.
Businesses can employ a range of skilled freelance advertising specialists, and your needs, and budget will determine your final freelancer. Freelance rates are refreshingly more affordable that the industry standard and the world is your oyster when you’re looking to find a consultant for your next project.
When you’re looking for an advertising professional, consider the following:
Ask for a portfolio and references -professional freelance advertising experts will have plenty of examples of their work experience, always ask for a portfolio to get an idea of their experience their style.Brief your freelance advertising specialist on what is expected including timelines and provide examples of previous work so they understand your expectations.Communicate with your freelancer and include them in correspondence and updates.Be very clear about your branding and your expectations.Take the time to answer questions.Be available throughout to review any material and offer feedback.Be honest and frank about the work delivered and feedback, your freelancer will be happy to edit and update, so be candid, so you both get the desired outcome for your project.
No matter what task you have in your advertising or branding campaign, freelancer.com has an advertising expert who can provide winning support for your business needs.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Advertising Specialist

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Advertising Specialist të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Advertising
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
66.8M
66.8M
Përdorues të regjistruar
22.7M
22.7M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Podcasting Recruiting Sales Life Science Sales Inbound Marketing Medical Devices Sales HootSuite Keap Kartra ClickBank Etsy Soundcloud Promotion Google Adsense Technology Sales Drip ABR Designation Media Sales Basecamp Hubspot Marketing Google Adwords Direct Mail
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.