Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Affiliate Marketers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Affiliate Marketer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Affiliate Marketing?

Affiliate marketing is the practice of partnering with a company (becoming their affiliate) to receive a commission on a product. This method of generating income is perfect for those looking to make money online as it is a simple, low-cost way to earn commissions from products sold through one's site. Affiliate marketing is an ideal solution for bloggers and content publishers who want to monetize their audience without selling their own products or services.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni an Affiliate Marketer

Freelancer.com is home to hundreds of professional Affiliate Marketers who will supercharge your digital campaigns. Whether it's boosting sales rates with savvy targeting or leveraging proven digital marketing techniques such as search engine optimization and retargeting, these experts have the experience and know-how to make your business a success. Turn to Freelancer.com for the best affiliate marketing advice and talent!

Punëso Affiliate Marketers

Avatari
ApexWebCube
Affiliate Marketer
$8 për orë
4,9 (3168 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
SATNAM WEBTECH
Affiliate Marketer
$5 për orë
4,8 (2637 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svg
Deepak K.
Affiliate Marketer
$15 për orë
4,9 (1797 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svg
Murat K.
Affiliate Marketer
$45 për orë
5,0 (1689 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
HireSEOAnalyser
Affiliate Marketer
₹15 për orë
4,9 (1488 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Pinky D.
Affiliate Marketer
$15 për orë
4,9 (1461 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Eclick Softwares
Affiliate Marketer
$20 për orë
4,9 (1384 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
EveMoo
Affiliate Marketer
$50 për orë
5,0 (1201 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Affiliate Marketers
Klientët vlerësojnë Affiliate Marketers
4.81 nga 5
from 58 345 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Affiliate Marketer

In order to understand how affiliate marketing works, you need to take a look at the impressive technological developments of the late 20th century. The 90s brought with them the absolute wonder which is the Internet (or the World Wide Web), an invention which opened up a whole new path for business owners who wanted to promote and advertise their brands. As the number of Internet users increased considerably, so did the number of potential customers. The World Wide Web soon became a reliable advertising platform, through which companies could make consumers aware of their products and services.
Once search engines like Google and Yahoo were launched, new opportunities arose. People who owned websites and filled them with interesting content desired to somehow earn money from this activity. This is how affiliate marketing was born, one of the most reliable types of internet advertising.
To put it simply, think of affiliate marketing as an interaction between three entities: the advertiser, the publisher and the consumer.
The term “advertiser” is used to refer to the business you own, regardless of the type of products or services you sell. As a business owner, hiring the services of an expert affiliate marketer (publishers) will help you to develop a strong affiliate marketing strategy - so your marketing efforts can boost customers and sales. Who wouldn't want that?
The publisher is the person (or firm) who is tasked with promoting your company. A publisher is paid in the form of commissions. When you decide to hire affiliate marketers, you are required to provide them with specific advertisements which they will display on their websites.
The consumer is the party to whom the advertisement is addressed. They constitute the target of affiliate marketing. They are the ones who click on your advertisements and access the website of your business. This way, the affiliate marketer establishes a connection between you and the consumer.
You’ve probably got big plans for your business, and you want it to truly stand out on the market. To achieve this, you need to be extra careful when employing the services of an affiliate marketer. Don’t hire just anyone you come across! If you employ an unprofessional marketer, there is the risk that your business will suffer irreparable damages. If you are to pay someone to promote your products or services online, make sure that your money is put to good use, and not squandered. To be certain that the people you hire are indeed experts in affiliate marketing, search for them on Freelancer.com!
An affiliate marketing expert freelancer is reliable and truthful. They will tell you precisely what you can expect in terms of results. One of the most significant advantages of hiring professionals is the fact that they will make realistic predictions in what regards the success of your partnership. 
When browsing through the profiles on Freelancer.com, you can take a look at the past work of the freelancers and see how well they’ve been reviewed by past employers. This is a great way of assessing whether or not someone does good work in affiliate marketing. With over 19 million users, you can be sure you'll find the right affiliate marketing expert for your business. 
If you wish to hire an affiliate marketing expert who can deliver impressive results for your company, Freelancer.com is the right place for you. The professional freelancers there have a great level of expertise and will charge less than affiliate marketers who are employed on a full-time basis. All you have to do is register an account with Freelancer.com and post a project (with a detailed description of the work to be done). Got someone in mind? Browse through the bank of profiles of passionate freelancers who are willing to devote their time to promoting your products or services. Get started today!
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Affiliate Marketer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Affiliate Marketer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Affiliate Marketing
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.6M
71.6M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Email Campaign Channel Sales Soundcloud Promotion Field Sales OEM Account Management Mailchimp Facebook Ads OEM Sales MLM Etsy Sales Promotion Field Sales Management Ad Planning & Buying Indiegogo ClickFunnels Brand Management Telecom Sales YouTube Ads Cloud Sales Network Sales
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.