Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Asterisk PBX Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Asterisk PBX Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Asterisk PBX Developers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg
Sreeraj V.
Asterisk PBX Developer
₹50 për orë
5,0 (1344 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Pixtual Graphics
Asterisk PBX Developer
₹25 për orë
4,7 (1337 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgmonthly-level-three.svg
Vishnulal N.
Asterisk PBX Developer
$50 për orë
4,9 (777 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgannual-level-three.svg
Ganesh D.
Asterisk PBX Developer
$50 për orë
5,0 (758 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Nabeel A.
Asterisk PBX Developer
$25 për orë
5,0 (493 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
TechPlus
Asterisk PBX Developer
$25 për orë
4,8 (456 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Pragti O.
Asterisk PBX Developer
$40 për orë
4,9 (452 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-three.svg
Muhammed Rafi K.
Asterisk PBX Developer
$50 për orë
5,0 (403 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Asterisk PBX Developers
Klientët vlerësojnë Asterisk PBX Developers
4.9 nga 5
from 17 634 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Asterisk PBX Developer

Planning to launch a telephone helpline for your customers? Don’t be hassled. All you need is a Private Branch Exchange or PBX and Asterix software to set up a telephonic helpline. Asterix is a software for implementation of a telephone PBX. The software helps linked telephones to make calls and to connect to other telephonic services like a Public Switched Telephone Network (PSTN) and Voice over Internet Protocol (VoIP).
Asterisk derives its name from the asterisk symbol. It was created in 1999 by Mark Spencer of Digium and released with a dual license model using GNU General Public License as a free software license and a proprietary software license. The software was first designed for Linux and now runs on a variety of operating systems such as NetBSD, FreeBSD, OpenBSD, Mac OS X and Solaris.
Using Asterisk doesn’t need a large space or infrastructure. It can be easily implemented within a small space itself. The software has complete self-constrained versions that can easily boot from storage devices such as a flash drive or external disk drive. One can also use a live CD or a virtual machine.
Features like voice mail, conference calling, interactive voice response and automatic call distribution make this software a chosen one among many software available for call management. The software also allows creations of various kinds of functionalities by the user like writing dial plan scripts in Asterisk’s own extension languages and adding various custom loadable modules written in C.
Asterisk also supports a range of standard Voice Over IP protocols like Media Gateway Control Protocol, Session Initiation Protocol and H.323. Over and above VoIP protocols, Asterisk also supports a range of traditional circuit switching protocols like ISDN and SS7.
Switching to more non-technical terms, Asterisk PBX can help you in a range of ways, some of which is given below:
Asterisk uses your own LAN network and hence is more secured
Through intelligent VoIP based call routing, Asterisk can help you manage costs
Asterisk PBX is easier to configure and install than other phone systems
IP based PBX system is easier to manage than proprietary systems
IP based PBX is easier to shift in case you shift your location
If you need help to setup your phone system, why not hire a freelancer who can help you with the whole process? There are a number of freelancers available online who have a wide range of experience in installing Asterisk based PBX system.
Freelancer.com is the world’s largest online portal which brings together more than 19 million freelancers and employers. Many of these freelancers have previous experience in working with the Asterisk PBX system who can help you with installation of your project. All you need to do is log onto the website and post a project, giving details of what you accomplish and what is the budget within which you want to hire the freelancer. You can then sit back and relax. Freelancers experienced with Asterisk PBX will themselves come to you and tell you how they can help you. You can interact with as many freelancers as you want and then decide on the freelancer you want to finally work with.
There’s more! You're in total control. You can negotiate your own payment terms with the freelancer and release a payment only when you're 100% satisfied with the finished product.
Don’t wait for tomorrow. The success of your business lies in your hands. Log on to Freelancer.com today and find the perfect freelancer who specialises in Asterisk to boost your business.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Asterisk PBX Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Asterisk PBX Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Asterisk PBX
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.7M
71.7M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Dall-E PostgreSQL Moho Editorial Design Bitcoin DEMAT WatchKit Big Data Sales Oracle Retail CRE Loaded Fedora Replit MongoDB Volusion Vercel Oracle Analytics Samsung Accessory SDK BitMEX API Thermodynamics POP / POP3
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.