Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Azure Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Azure Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Azure Developers

Avatari
Sumeet K.
Azure Developer
₹35 për orë
5,0 (7 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-two.svg
Birendra S.
Azure Developer
₹10 për orë
5,0 (20 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg
SERVEROK SOFTWARE
Azure Developer
$40 për orë
5,0 (2263 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Narola Infotech
Azure Developer
$15 për orë
4,6 (1981 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
DigitalArcanum
Azure Developer
$25 për orë
4,9 (1963 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-three.svg
Shehzad A.
Azure Developer
$40 për orë
4,9 (1517 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Pinky D.
Azure Developer
$15 për orë
4,9 (1461 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg
Sreeraj V.
Azure Developer
₹50 për orë
5,0 (1344 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Azure Developers
Klientët vlerësojnë Azure Developers
4.87 nga 5
from 69 867 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Azure Developer

Microsoft Azure previously known as Windows Azure is a cloud computing medium and infrastructure offered by Microsoft; providing diversified services that include computation, analytical, storage and networking. The service equips users with wide options of developing, scaling and running application in public cloud via global data centres managed by Microsoft.
Declaration about Azure was made in October 2008 which followed a successful launch on February 1, 2010 as Windows Azure. It was renamed later as Microsoft Azure on March 25, 2014 and is renowned for exceptional services such as Platform as a service (Paas) and Infrastructure as a service (IaaS). Microsoft Azure also supports a range of programming languages like Python, JavaScript, .NET and Node.js.
Services offered by Azure to its users:
Data storage service offers unstructured and cached cloud storage along with Database as a service offering for SQL and NoSQL.
Analytical service is responsible for providing storage along with distributed analytics. It also encompasses big data analytics, real-time analytics, data warehousing, machine learning and data lakes.
Web and mobile service features for use and improvement of mobile and web application incorporating characteristics and attributes of API management, notification and reporting.
Hybrid integration allows the user to enjoy unlimited benefits of server backup, connecting private and public clouds along with site recovery.
Management and security feature support cloud administering managers to efficiently look after Azure deployment, schedule and run jobs and create automation. It also possesses potential of diagnosing and responding to possible cloud security threats.
Internet of things is a great tool used for capturing, observing and evaluating data acquired through devices and sensors.
Development service successfully enables developers in sharing code, test application and identifying potential issues.
Content delivery network service includes media playback, indexing, on-demand streaming and coding.
Networking service features virtual networks, load balancing, and domain system name hosting and traffic management.
Compute service provides remote application access shouldered with virtual machines, containers and batch processing.
Hiring a freelance Microsoft Azure expert via Freelancer offers a wide range of benefits to employers and can often be a lower rate than traditional experts who are employed on a full time basis.
If you’re looking for a solution for your Microsoft Azure needs or if you are looking to trial a freelancer to see if they provide the levels of expertise you are looking for, using a platform such as Freelancer.com is a fantastic option.
Simply log onto the Freelancer.com website and search through a bank of talented freelancers who are willing and able to provide their services to you for your project.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Azure Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Azure Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Azure
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.7M
71.7M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

CentOs cxf Phaser Ergo Kubernetes NoSQL NLP CocoaPods Salesforce Marketing Cloud BigCommerce Business Intelligence Pandas Citrix Web3.js Terraform Dthreejs SSIS (SQL Server Integration Services) HTTP Notion Rebranding
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.