Find Jobs
Hire Freelancers
Chat with Ava - Your AI Business Consultant
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Architects
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Architect më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Building Architecture?

Building architecture is what makes a building unique. It is how buildings relate to their environment, and the character they express through physical forms, materials, spaces and geometry. Building architecture includes the design and arrangement of the buildings structural elements (i.e. columns, beams and floor slabs) as well as non-structural elements such as cladding (exterior or interior finishes), landscaping, paving materials that cover urban or rural ground spaces - not just roofs or facades.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni an Architect

Discover talented architectural Architects on Freelancer.com to bring your projects to life. Our world-class professionals can consult, design, and manage construction. Plus, they can take care of 3D modelling, site planning, and more – all from the comfort of your home. Don't wait; find the perfect Architect for your needs today!

Punëso Architects

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Gaurav C.
Architect
$40 për orë
4,9 (4081 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svg
Smartinfosys
Architect
$21 për orë
4,8 (2061 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgmonthly-level-three.svg
Ghulam Yaseen L.
Architect
$45 për orë
4,9 (1832 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Pinky D.
Architect
$15 për orë
4,9 (1461 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Inderjit S.
Architect
$12 për orë
4,9 (1399 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Pixtual Graphics
Architect
₹25 për orë
4,7 (1338 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg
Avtar S.
Architect
$15 për orë
4,9 (1181 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Sudip R.
Architect
$10 për orë
4,8 (1117 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Architects
Klientët vlerësojnë Architects
4.87 nga 5
from 110 821 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Architect

From your own home to the buildings you see in the city skyline, everything that rises from the concrete starts off on an Architect’s drafting board.
Architects are highly skilled structural designers that can take an engineer’s structure and give it a face to look at. But they don’t stop at just making buildings look pretty. Architects make sure that the space they occupy are optimized for the work they’re meant for, and ascertain that every part of a building can maximize its full functionality.
If you’re in need of an architect for your project, Freelancer.com has over 700 architecture experts you can choose from, sourced from all over the world. The network is continuously growing so you can find, connect with, and hire the architect best suited for your structural designing needs.
What’s more, there’s no need for weeks of visiting architecture design firms and meeting with agents who don’t really know how to help you like an architect would. Freelancer’s hiring process is designed to be quick and convenient and free for you to try out. Post a project, fill out your specifications, and talk directly to interested architects in real time. There are no need for delays, no middlemen, and no additional fees paid to the firm they work for.
It’s all about you, your architecture project, and the right architect that can make your design dreams come alive.
Whether you’re just starting the construction of your new home, or you’re building an entire compound of townhouses, hiring one of our Freelancers allows you to get the best architects at the best price. You can either specify an hourly rate, or a full rate for the entire project, or you can choose to allow your candidates to bid for the lowest possible price.
And because architects on the platform are so competitive, you can browse through the directory and check the ratings given to them by their previous employers, and read through their reviews, and find out how much money they’ve already earned from freelance projects in a specific skill set. You can read up on their credentials, or you can start a chat with them and ask them yourself about their experience, work ethic, and get to know everything you need to hire an architect that you know you can trust, and one that can handle the job you need for them to do.
With Freelancer’s vast directory of architects brandishing various specializations, you can get help on:
Designing houses and residential clusters
Crafting ideas for skyscrapers, business districts, and city plans
3D modelling and drafting design work for your business layouts
Writing papers on architectural research for academic or business purposes
And because they come from all over the world, it’s much easier to find an architecture expert that knows the specialized design needs of buildings in your locality, or one that caters to the perfect style that suits your taste.
Anything and everything is possible with the expert architects on Freelancer.com. So post your project today, and find the architect that can help you make it happen!
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Architect

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Architect të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Building Architecture
Dizajn Grafik.
Zbulo më shumë
Dizajn Grafik.
$50 USD për 12 ditë.
Dizajni i kopertinës.
Zbulo më shumë
Dizajni i kopertinës.
$100 USD për 7 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$250 USD për 15 ditë.
Dizajni i etiketave.
Zbulo më shumë
Dizajni i etiketave.
$80 USD për 4 ditë.
Dizajn Etikete.
Zbulo më shumë
Dizajn Etikete.
$200 USD për 10 ditë.
Dizajni i bluzave.
Zbulo më shumë
Dizajni i bluzave.
$50 USD për 24 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$60 USD për 7 ditë.
Dizajni i librit elektronik.
Zbulo më shumë
Dizajni i librit elektronik.
50 dollarë USD në 3 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.8M
71.8M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Front-end Design Video Post-editing Adobe Dreamweaver 3D Design 2D Layout Product Cover RWD Fashion Modeling Animoto 3D Rendering PSD to HTML Covers & Packaging Furniture Design GIF Animation CorelDRAW Draftsight SoundCloud Sports Design Autodesk Advertisement Design
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.