Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
Cisco Engineers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Cisco Engineer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Cisco Engineers

Avatarimonthly-level-three.svg Sergii T.
Cisco Engineer
$10 për orë
4,9 (1241 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgannual-level-three.svg Ganesh D.
Cisco Engineer
$50 për orë
5,0 (710 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-two.svg Muhammad F.
Cisco Engineer
$30 për orë
5,0 (684 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-three.svg Anjas Dev
Cisco Engineer
$20 për orë
4,9 (556 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg Skynats Technologies
Cisco Engineer
$25 për orë
5,0 (519 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg Talha M.
Cisco Engineer
$30 për orë
4,9 (494 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg XIPE TECH
Cisco Engineer
₹50 për orë
4,9 (413 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg Md Riazul H.
Cisco Engineer
$40 për orë
4,9 (378 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Cisco Engineers
Klientët vlerësojnë Cisco Engineers
4.86 nga 5
from 23 920 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Cisco Engineer

Cisco Systems, Inc. is an American multinational technology company headquartered in San Jose, California, that designs, manufactures and sells networking equipment. The company is recognized worldwide as a authority in computer networking and has developed a range of accredited IT certifications for Cisco products.
The name "Cisco" was derived from the city name, San Francisco, which is why the company's engineers insisted on using the lower case "cisco" in its early years.
If your business needs a corporate phone system that brings together all your communications in one place if you’re looking to set up a remote network so your team can work across the globe, or at least from their home when required - you’re going to need a Cisco professional experienced in setting up networks.  
Cisco professionals can perform a range of tasks for your business including setting up a router or wireless access point right through to implementing a complicated multi-office network system.
As an international IT company dedicated to creating cutting-edge networks, Cisco was one of the first to sell commercially successful routers supporting multiple network protocols. CPU-based architecture of early Cisco devices coupled with the flexibility of an IOS operating system allowed the evolution of technology by way of frequent software upgrades.
Cisco partners are trained in such a way that their skills are universal. Specializations will usually be over some key areas including planning and designing networks, operations support, optimization or implementation.
Skills & specializations a freelance Cisco professional will possess may include:
Routing and SwitchingDesignNetwork SecurityService ProviderService Provider OperationsStorage NetworkingVoiceWireless
Cisco freelancers pride themselves on keeping pace with the latest in networking technologies. Many freelancers have earned multiple Cisco technology specializations and are engaged with ongoing certifications and skill building activities.  
Understand the strategic role of the networkMaintain the experience and focus that suits the business you're inEquip themselves with training, technical skills, and services that will meet your needs
If you’re looking for an experience Cisco professional, consider finding a freelancer with a Cisco certification from the Cisco Academy.
Cisco certifications include:
Cisco Certified Network Associate (CCNA)Cisco Certified Network Professional (CCNP)Cisco Wireless LAN Support SpecialistCisco Certified Network Associate Security
Cisco freelancers will have a range of web design, database development, network administration and IT skills, finding someone for your exact needs is simple on Freelancer.com.
Whatever you’re looking for, you will be able to find the perfect freelancer to work remotely on your Cisco project. Freelancers are a perfect addition to your team when you are trying to project manage and implementation or working to a strict deadline.
Working with freelance Cisco professionals provides business owners with a wide range of benefits including the ability to get work done within flexible work hours, lower hourly rates, full control over who you employ for the project, the benefit of only paying when you are happy with the work through the milestone process and working with freelancers from across the world with a massive array of experience.
Simply scroll through the thousands of freelancers from across the world and find the freelancer that suits your exact project requirements on Freelancer.com.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Cisco Engineer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Cisco Engineer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Cisco
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
66.9M
66.9M
Përdorues të regjistruar
22.7M
22.7M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

A+ Certified Professional Windows API VPN Lumion SaaS JUnit Instagram API Chromium SSL Technology Consulting Content Management System (CMS) Roadnet GeoJSON Keyshot Dynatrace Software Monitoring Oracle Analytics JSON Oracle EBS Tech Integration Informatica MDM Nest.js
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.