Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Data Consultants
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Data Consultant më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Data Analytics?

Data Analytics can prove invaluable to truly understanding information, that can lead to massive profitability and productivity.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni Data Consultants

Data is king, and a data consultant can help you spot strengths and weaknesses in your company that you didn’t even know existed. Hire a data consultant today at Freelancer.com.

Punëso Data Consultants

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
BRD Global Translations
Data Consultant
$30 për orë
4,9 (1877 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgannual-level-three.svg
Jewel K.
Data Consultant
$7 për orë
4,9 (1762 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svg
Murat K.
Data Consultant
$45 për orë
5,0 (1689 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-three.svg
Rajeev G.
Data Consultant
$35 për orë
5,0 (1243 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Isabella Hills
Data Consultant
$20 për orë
4,9 (1204 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Rahul -.
Data Consultant
$80 për orë
5,0 (1045 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
eDATAEXPERT
Data Consultant
$8 për orë
4,9 (1030 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-two.svg
Farah S.
Data Consultant
$50 për orë
4,9 (980 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Data Consultants
Klientët vlerësojnë Data Consultants
4.86 nga 5
from 87 407 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Data Consultant

Data Analytics is the use of vast data sets to identify patterns, trends, and relationships, in order to make predictions and better understand how people interact with an organization or brand. A freelance Data Analytics professional could help you to visualize your data in easy-to-read graphs, build Machine Learning models to automate insights, create advanced dashboards for displaying live data and improve your organization's decision making.
When selecting a Data Analytics professional, it is crucial to determine their experience level and relevant certifications in order to ensure they will complete the job correctly and efficiently. The most important element of the selection process will be to assess their technical understanding of different analytical techniques. During the interview, make sure they give a demonstration of their skills and explain the methodology they would use for a given Data Analytics project. A reasonable fee for a Data Analyst's services ranges anywhere between $25 to $50 per hour depending on complexity and experience level.
With Freelancer.com, you can find talented independent Data Analysts and rest assured by the platform's secure payment gateways that empower hassle-free transactions with true value for money. Trust top-rated professionals who can deliver quantitative solutions quickly and accurately today - save time and maximize efficiency with Freelancer.com.
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Data Consultant

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Data Consultant të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Data Analytics
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.6M
71.6M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Typeform Data Entry Customer Service Investment Research Data Processing PostgreSQL Administration Data Scraping Data Analysis Agencies General Office Transcription Excel Video Upload Infographic and Powerpoint Slide Designing Data Annotating Spreadsheets Technical Support BPO Time Management Microsoft Office Email Handling
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.