Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Google Analytics Experts
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Google Analytics Expert më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Google Analytics Experts

Avatariverified.svg
Elite Information Tech
Google Analytics Expert
$10 për orë
4,9 (6583 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Rajat C.
Google Analytics Expert
$35 për orë
4,9 (3297 punë)
Shihni Profilin
Avatari
ApexWebCube
Google Analytics Expert
$8 për orë
4,9 (3169 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
SATNAM WEBTECH
Google Analytics Expert
$5 për orë
4,8 (2640 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Smartinfosys
Google Analytics Expert
$21 për orë
4,8 (2061 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svg
Deepak K.
Google Analytics Expert
$15 për orë
4,9 (1800 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
U Web Media
Google Analytics Expert
$12 për orë
5,0 (1735 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svg
Murat K.
Google Analytics Expert
$45 për orë
5,0 (1690 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Google Analytics Experts
Klientët vlerësojnë Google Analytics Experts
4.85 nga 5
from 176 636 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Google Analytics Expert

Google Analytics is a useful web analytics service that is offered free of charge by Google to anyone who has a Google account. The interface features a range of analytical tools that web and blog owners can use for SEO (search engine optimization) purposes. Web and blog owners who wish to monetize their site use Google Analytics regularly to analyze how well their site is doing.
Anyone who owns a website or a blog can benefit hugely from using Google Analytics. The interface has plenty of features that allows you to test various aspects of your site’s performance.
Internet marketing gurus claim that they use Google Analytics regularly to tweak the performance of their site so that they can rank highly in Google’s search engine. If you want to get the competitive edge and get your site up there on Google’s top 10, you should also do the same.
However, that’s not the only thing you need to do to improve your site’s ranking. It’s also advised that you post content regularly, do some guest posting to get valuable backlinks, create and post graphics and also attend to social media marketing across various platforms. In trying to do all of this, most people completely ignore their site analysis and this can be a huge mistake.
If you find yourself multi-tasking and struggling to find time to attend to all aspects of your blog, it may be time to think about outsourcing this part of the job to a Google Analytics expert.
Here are some of the things a Google Analytics expert will do for you:
Set up your dashboards area so that the most important analytics data is prominently displayed.
Analyze your different online marketing campaigns and determine which one is bringing in the highest number of relevant traffic and conversions.
Identify what your readers are searching for on your site and what parts of your site are receiving the highest number of clicks.
Establish where your most relevant traffic is located.
Identify which is your highest converting content as well as your worst performing pages
Once you have all of this information, you know what you need to focus on and which aspects of blogging you need to tweak or just ignore.
If you are looking to make money from your blog, and you should, it is time to go on over to Freelancer.com and hire a Google Analytics expert to help you analyze your site’s performance so you can get your site to rank faster.
Freelancer.com is an established and highly reputed freelancer site with a large database of skilled freelancers in a wide range of fields, including Google Analytics. It is very user-friendly and simple to use.
You simply post a project stating that you are looking for a Google Analytics expert and you will get several bids that you can choose from. Before selecting any freelancer, you can check their feedback to see what previous clients have said about their work. That works as a great way to screen bidders and ensure that you are making the right choice.
Take the first step towards improving your site’s ranking by posting your project today for a Google Analytics expert on Freelancer.com.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Google Analytics Expert

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Google Analytics Expert të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Google Analytics
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.7M
71.7M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Lotus Notes SPSS Statistics PikaLabs Google Firebase Umbraco Phaser Lucene Algorithm Analysis Webpack Proto VPN Karma Javascript Cloud Penetration Testing IBM Cloud Puck.js Scrum Development App Reskin HTTP Financial Software Development
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.