Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Infographic Designers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Infographic Designer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Infographics?

Infographic (or information graphics) is a visual communication technique that uses data visualization to present information in a concise and easy-to-understand format. Infographics involve the use of statistics, data, or text combined with graphic visual elements like charts and graphs to present complex information quickly and clearly.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni an Infographic Designer

Në freelancer.com ju mund të punësoni an Infographic Designer për të punuar në të gjitha llojet e punëve Infographics. Nuk ka rëndësi sa është buxheti juaj, ne kemi freelancer-in e duhur për punën tuaj Infographics.

Punëso Infographic Designers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Pinky D.
Infographic Designer
$15 për orë
4,9 (1461 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-three.svg
Pavlo V.
Infographic Designer
$25 për orë
4,8 (667 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Nawaz A.
Infographic Designer
$25 për orë
4,9 (119 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
theDesignerz
Infographic Designer
$25 për orë
4,9 (6148 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Dezine Geek
Infographic Designer
$25 për orë
4,9 (5644 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Djdesign
Infographic Designer
$15 për orë
4,9 (5272 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Gaurav C.
Infographic Designer
$40 për orë
4,9 (4072 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
flyerEXPERT
Infographic Designer
$20 për orë
4,9 (3675 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Infographic Designers
Klientët vlerësojnë Infographic Designers
4.91 nga 5
from 242 584 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Infographic Designer

With the competition between companies getting higher, companies are becoming more and more creative with the way they market their products and services. It’s all about presenting your company in an interesting way and trying to catch the eye of your potential customers.
Hiring infographic designers has now become a necessity. Hire someone to create engaging visuals that transform your company’s data and research into a design for exhibits, print, screen, and other mediums. Whether it be for your next marketing campaign or for your next company meeting, infographic designers turn your ideas and what you want to say into something creative, memorable, and impactful, whoever the audience is.
Don’t get left behind and hire an infographic designer from Freelancer today!
Freelancer offers infographic designers that are experienced in creating infographics such as maps, charts, diagrams, and in visualizing data. Infographic designers from our platform are also skilled in creating vector illustrations and icons. They have the ability to interpret data, complex information, and content and translate it into a design.
Infographic designers from Freelancer.com are also experts in Photoshop, Illustrator, and other design software applications. They are able to deliver detail-oriented work to different types of audiences.
Hire an infographic designer from Freelancer that can offer you the following services:
Conceptualize, design, develop, and execute design projects
Create flowcharts, wireframes, and templates
Manipulate or retouch photographs
Design screen interactives
Create and design drafts for marketing campaigns
Effectively communicate key ideas and messages through visually compelling imagery
Simply post your project with specific instructions for the project and wait as freelancers start bidding for your project within minutes.
With Freelancer.com’s 19 million registered users, you can find an infographic designer around your local area you can work closely with or if your project calls for a different location, it wouldn’t be a problem. You can choose from a diverse pool of talent around the world that fits your company’s needs.
With the easy to use platform, you can view freelancer profiles that catch your eye, chat with them to get to know them more and gauge their personalities. You can also contact them and ask for portfolios from their previous projects so that you can further see what kind of designer they are. From there, you can award your job to your chosen bidder.
Tracking your project’s progress will also be hassle-free as the platform offers a 24/7 support, a time-tracker to keep everything on schedule, and realtime chat for those last-minute requests or changes you wish to discuss. Communicating with your infographic designer for those last minute changes and quick detail fixes will not be a problem.
If you’re worried about the quality of work done, Freelancer.com offers the arrangement where you can release payments to your bidder only when you are 100% completely satisfied with the work they’ve submitted so rest assured; you will get your money’s worth.
Entrust your company’s image and services with an infographic designer from Freelancer.com and see how your company will grow!
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Infographic Designer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Infographic Designer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Infographics
Dizajn Grafik.
Zbulo më shumë
Dizajn Grafik.
$50 USD për 12 ditë.
Dizajni i kopertinës.
Zbulo më shumë
Dizajni i kopertinës.
$100 USD për 7 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$250 USD për 15 ditë.
Dizajni i etiketave.
Zbulo më shumë
Dizajni i etiketave.
$80 USD për 4 ditë.
Dizajn Etikete.
Zbulo më shumë
Dizajn Etikete.
$200 USD për 10 ditë.
Dizajni i bluzave.
Zbulo më shumë
Dizajni i bluzave.
$50 USD për 24 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$60 USD për 7 ditë.
Dizajni i librit elektronik.
Zbulo më shumë
Dizajni i librit elektronik.
50 dollarë USD në 3 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.7M
71.7M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

JDF Draftsight Motion Design Post-Production SolidEdge Templates Brochure Design Jingles & Intros App Design Videography Rhino 3D Lighting Design Pre-production Animation Label Design Tldraw 360-degree video Urban Design Fashion Consulting Format and Layout Visme
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.