Find Jobs
Hire Freelancers
Bisedo me Ava - Konsulentja juaj AI e biznesit
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes
Ndodhi një gabim ndërsa po dërgonim bisedën në email-in tuaj.
Mund ta ruash bisedën vetëm një herë në orë. Ju lutem provojeni përsëri më vonë.
Biseda është shumë e shkurtër. Vazhdo të flasësh me Ava për të mundësuar ruajtjen.

Punëso ekspert
Internet Marketing Specialists
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Internet Marketing Specialist më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Internet Marketing?

Internet marketing is the promotion of products or services over the internet. It can range from basic strategies like setting up a business website and providing contact information, to publicizing a product that does not yet exist, to more intensive strategies like paid search results, search engine optimization (SEO), pay per click advertising and email marketing.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni an Internet Marketing Specialist

Hire an Internet Marketing Specialist from Freelancer.com — our experts can get you the highest ROI with their cutting-edge SEO, PPC, and content-marketing practices. From experienced SEO professionals to creative content writers, Freelancer.com ensures you have the perfect fit for any marketing goal. Get effective, efficient results today!

Punëso Internet Marketing Specialists

Avatariverified-v2.svg
Attari Bros
Internet Marketing Specialist
$25 për orë
4,8 (6740 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Elite Information Tech
Internet Marketing Specialist
$25 për orë
4,9 (6714 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svg
Seabit Media
Internet Marketing Specialist
$30 për orë
4,9 (6256 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified-v2.svg
Marjan A.
Internet Marketing Specialist
$130 për orë
4,9 (4374 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svg
SYNET
Internet Marketing Specialist
$66 për orë
4,7 (4144 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svg
Fourtunedesign
Internet Marketing Specialist
$23 për orë
4,9 (3447 punë)
Shihni Profilin
Avatari
ApexWebCube
Internet Marketing Specialist
$8 për orë
4,9 (3207 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svgannual-level-four.svg
Happymarli
Internet Marketing Specialist
$15 për orë
4,9 (3062 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Internet Marketing Specialists
Klientët vlerësojnë Internet Marketing Specialists
4.84 nga 5
from 440 236 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Internet Marketing Specialist

The process of effective advertising in today's society is becoming more and more difficult, requiring more out-of-the-box thinking. The days of planning your traditional advertisement or marketing strategies against competing businesses alone are over. With the presence and dominance of social media and the web, you now have to compete against a number of distractions, while developing an internet marketing strategy that captivates your target market.
However, that does not mean you have to come up with expensive marketing strategies in order to grab your target's attention. Freelance internet marketing experts can help you develop a marketing strategy that both suits your business, and your budget. It’s time to jump on the bandwagon! There are several popular and creative methods that are being used to advertise a business or brand on the internet. An internet marketing expert can help you:
Get published and guest post on niche blogs.
While it might be very difficult and expensive to be featured in a major magazine, it is much easier and just as effective to get featured on a popular blog in your niche. All you have to do is look out for some blogs targeting your market, contact the owners, and offer ideas of how you can benefit their readers in exchange for advertisements. Here are some strategies in this context you can implement:
Inquire from the blog owners if you can conduct an interview with them for your site. This is because it might entice the blog owners to promote your content since it features their business. This internet marketing strategy requires no funds at all and is very effective.
Come up with creative blog posts you might like to write. Ensure whatever post you create is benefiting the audience and at the same time advertising your product or service. In case you lack good writing skills, simply visit freelancer.com to hire quality writers.
Express some generosity by offering the blog owner a little amount of your service or product for free, so they can give out to their audience. This strategy is much better than a product review as a product review only provides information about the product.
Post actively and utilize YouTube.
YouTube is one of the largest and most powerful platforms for internet marketing. With over 800 million different visitors a month, YouTube can play a great part in elevating your business or brand online. To implement the YouTube internet marketing strategy effectively, you'll need to post quality and interesting videos regularly. This videos might be promoting your products or simply expressing your perceptions.
Most people usually see creating a video as an expensive and tedious process; the truth is it's relatively easy. Simply utilizing the camera on your smartphone, you can film your online video. Editing the video is also just as easy as creating it. Mac Book users can easily use the iMovie application to edit their videos perfectly. In the event that you do not use a Mac book, you can always get professional video editors on freelancer.com to help with the project.
Set-up a LinkedIn group.
Creating a LinkedIn group is not only free, but it also gives you the opportunity to provide your professional network with a useful and vibrant information resource. In addition to that, a LinkedIn group can also help in generating traffic to your site and increasing sales.
Establishing an active LinkedIn group might be a tough task and will require time. Nevertheless, you should always aim to provide resources or information that'll help your community. Also, your groups should help in connecting your members with other professionals on the internet. Follow these outlines when creating your group and you will be on your way to managing a large scale community.
Executing some of the strategies mentioned above might be difficult and time-consuming, however, that is no limitation to effective marketing, all you need to do is hire professional freelancers. Freelancer.com provides access to thousands of professional freelancers with different skills willing to work at an affordable price. Freelancer.com also provides a platform that ensures you're getting the best out of your money and time with its review system, freelancer test certifications, and other features. In the event that the idea of hiring people to work for you is looking expensive, Freelancer.com gives you the opportunity to state your project and hire based on that budget. Find your perfect internet marketing expert, and take your business to the next level today! 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Internet Marketing Specialist

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Internet Marketing Specialist të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Internet Marketing
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
73.4M
73.4M
Përdorues të regjistruar
23.7M
23.7M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Analytics Sales Agency Relationship Management Sprout ClickBank Ad Planning & Buying ClickFunnels Channel Account Management Google Adsense eBay Aircraft Sales Network Sales Facebook Verification Email Campaign ABR Designation Crowdfunding Digital Strategy Google Shopping Customer Retention Marketing Indiegogo SEOMoz
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.