Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
undefined Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
node.js Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso node.js Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso node.js Developers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg SYNET
node.js Developer
$20 për orë
4,8 (4120 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg Ivan V.
node.js Developer
$32 për orë
4,9 (3373 punë)
Shihni Profilin
Avatari Sergiu S.
node.js Developer
$25 për orë
5,0 (2553 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg SERVEROK SOFTWARE
node.js Developer
$40 për orë
5,0 (2164 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Smartinfosys
node.js Developer
$21 për orë
4,8 (2050 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Narola Infotech
node.js Developer
$20 për orë
4,5 (1873 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg Imara Software Solutions
node.js Developer
$35 për orë
4,9 (1622 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Weblance
node.js Developer
$18 për orë
4,9 (1576 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë node.js Developers
Klientët vlerësojnë node.js Developers
4.85 nga 5
from 250 818 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë node.js Developer

Node.js is an open-source, cross-platform runtime environment used to support & develop server-side web applications. Many of the basic modules of Node.js are written in JavaScript, and developers can write new modules in JavaScript.
Node.js was developed by IT expert Ryan Dahl in 2009, and the latest version available to developers is v0.10.36. The Node.js runs on OS X, Microsoft Windows, and Linux.
Following are some of the important features that make Node.js the first choice of software for both business and software architects.
All APIs of Node.js library are non-blocking which means the server never waits for an API to return data. The server moves to the next API after calling it, and a notification mechanism of Events of Node.js helps the server to get a response from the previous API call. The Node.js library is very fast in code execution. The program is highly scalable - Node.js uses a single threaded model with event looping. Node.js uses a single threaded program and the same program can provide service to a much larger number of requests than traditional servers like Apache HTTP Server. Applications never buffer any data. These applications simply output the data in chunks.
Why your business needs Node.js:
Reduces the size of your application and the complexity and chance of bugs. JavaScript is the language of choice for computers around the world, and Node.js is pivotal in this area. The JavaScript language is super fast and has an even loop with allows programs within the language to run in sync.
If you’re a business owner looking to find an experienced Node.js developer the best place to get started when evaluating a candidate is their open source portfolio or asking for a range of examples of past projects as well as a contact to discuss their experience with. Freelance Node.js developers are available across the world due to the international nature and demand for the program, allowing business owners to tap into a global bank of talented developers.
Be clear when looking for a freelancer about exactly what you need to be done and always provide a clear brief to set your expectations on experience and technical understanding.
There are many database options for Node.js applications, and you should make sure your candidate is familiar with them.
Ask your IT team to develop a list of experience and mandatory knowledge and ensure your candidate has this experience before awarding the freelance project to them. Doing your research and spending the time to quantify freelancer applications will ensure the person they select is the best person for the job.
Engaging a freelance Node.js developer is an innovative way to streamline your IT needs for your business and allows you to bring in talented IT specialists as needed from remote locations.
Technicians can work online when your team is away from the office or after hours, so your business experiences no downtime.
If you’re looking for a freelance developer by the hour or your project, view the extensive range of talented IT developers on Freelancer.com today.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një node.js Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një node.js Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Node.js
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
65.6M
65.6M
Përdorues të regjistruar
22.5M
22.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Android App Development GoPro API Integration PLC vTiger WHMCS Slack AS400 & iSeries Roadnet SAP BODS Kibana Scheme Growth Hacking Backtesting Digital Marketing Windows API Jimdo Adobe Animate Plivo MMORPG
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.