Find Jobs
Hire Freelancers

Punëso ekspert
PlayFab Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso PlayFab Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso PlayFab Developers

Avatariannual-level-three.svg
Mario Alberto G.
PlayFab Developer
$30 për orë
5,0 (52 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Justin K.
PlayFab Developer
$26 për orë
5,0 (12 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Ivan N.
PlayFab Developer
$40 për orë
5,0 (6 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Emir Ç.
PlayFab Developer
$50 për orë
5,0 (1 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë PlayFab Developers
Klientët vlerësojnë PlayFab Developers
5 nga 5
from 72 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë PlayFab Developer

PlayFab is a game-development platform that allows developers to manage, launch, and live-operate their mobile games and applications. It utilizes cloud computing technology to provide services such as user account management, digital goods transactions, analytics, leaderboard, in-game chat, and more. PlayFab is suitable for both indie and professionally developed titles, and can be used to develop games for both web and mobile platforms.
Hiring a freelance PlayFab developer is a great way to get the most out of your gaming project. They can help you design user interface components specific to the game or app you are working on; implement cloud services; create an authentication model for players; develop analytics tools; create leaderboards to track rankings; create virtual currencies that can be purchased in-game; manage player accounts; set up in-game chat systems; assist with version control systems such as Git; adapt existing game engine tools to work with the PlayFab platform.
You should interview multiple candidates carefully, possibly through video or online calls. During the interview process you should ask questions relevant to their experience in game development and ideally PlayFab programming. Ask them where they obtained their knowledge of PlayFab, and how they plan to approach specific tasks related to your project. To determine their suitability as a freelancer, ask about their qualifications and willingness to commit to tight deadlines and complete the task without direct supervision. Once you have selected your chosen freelancer, it is advisable to enter into a contract explicitly detailing payment terms – typically an hourly rate between $20 - $100 depending on their skill level and experience.
By engaging a qualified PlayFab developer on Freelancer.com now you can get your gaming project off the ground quickly and efficiently. The screening process provided by the platform ensures that you secure experienced coders with proven qualifications who will deliver quality results. Furthermore, you will get a competitive rate that meets your budget requirements.
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një PlayFab Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një PlayFab Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e PlayFab
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
69.2M
69.2M
Përdorues të regjistruar
23.1M
23.1M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

SugarCRM Polarion Network Administration Visual Basic for Apps Codeigniter Jinja2 Metatrader 5 Vymo Delphi Test Automation Software Engineering Altera Quartus Website Management API Progressive Web Apps Cordana BitMEX API Swift Package Manager Website Optimization Veeam
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.