Find Jobs
Hire Freelancers
Chat with Ava - Your AI Business Consultant
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes
Something went wrong while sending the conversation to your email. Please try again later.
You can only save your conversation once per hour. Please try again later.
Your conversation is too short. Keep chatting with Ava to enable saving.

Punëso ekspert
Proofreaders
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Proofreader më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Proofreading?

Proofreading helps free your web pages of grammatical, typographical, punctuation, syntax, spelling and formatting errors. Hire an expert Proofreader today!.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni a Proofreader

Find a qualified Proofreader on Freelancer.com to perfect your written work. A Proofreader can review the content and look for grammar and spelling mistakes, ensuring a polished document. They can also critique writing style, structure and clarity to achieve the desired result.

Punëso Proofreaders

Avatariverified.svg
Attari Bros
Proofreader
$25 për orë
4,8 (6717 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
SYNET
Proofreader
$66 për orë
4,7 (4144 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
eTranslators
Proofreader
$30 për orë
4,9 (3462 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Desource Translation
Proofreader
$30 për orë
4,9 (3385 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Rajat C.
Proofreader
$35 për orë
4,9 (3350 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg
Happymarli
Proofreader
$15 për orë
4,9 (3062 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Calcius Tech Group
Proofreader
$8 për orë
4,9 (2721 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgannual-level-three.svg
Sahil K.
Proofreader
$20 për orë
4,9 (2424 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Proofreaders
Klientët vlerësojnë Proofreaders
4.89 nga 5
from 249 360 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Proofreader

Proofreading is a form of editing in which the copy editor examines text and fixes any errors to make it as clear, concise and consistent as possible. Proofreading services can be especially useful for students and businesses who don't have time to review their own work and are looking for professional help with this difficult task. Essentially, proofreading entails going over a document looking for inconsistencies or errors in spelling, grammar and punctuation.
Proofreading is a vital element of any writing project. It’s the final step before you press publish and let your words fly out into the world. Good proofreading has a big impact on the quality of your writing, at both an editorial level by making sure that there aren’t any glaring errors and stylistic level by adopting a consistent voice throughout the piece.
By hiring a freelancer to do this important job for you, you can be sure that your writing is free from mistakes that could prove embarrassing when shown to customers or clients. Freelancer.com provides a range of incredibly talented proofreaders that excel in helping you clarify your message in any piece of writing.

What does a freelance proofreader do?

A proofreader is someone who examines written documents for incorrect or unclear grammar, spelling, punctuation, syntax and sentence structure. They have a quick eye for spotting mistakes and strive to upgrade the quality of your writing, and ultimately your message.

Why should I hire a freelance proofreader?

If you've already spent a lot of time writing something, the extreme familiarity can make it difficult for you to spot your own mistakes. Overlooking mistakes can degrade the quality of your work and your document will lose its intended professional touch. A freelance proofreader is not only a second set of eyes, but they're also a set of eyes that are specifically trained in reviewing all types of written work - allowing them to efficiently and effectively take your document to the next level. They're also relatively inexpensive when compared to other professional skills.

How much does a freelance proofreader cost?

Proofreaders can charge anywhere from $5-$50 per hour. A highly experienced freelance proofreader with a professional background is likely to charge more than the average proofreader and will most likely do light editing and formatting work as part of their service. However, the total cost depends largely on factors like the length of your document, the complexity of your language and the structure of your text.
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Proofreader

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Proofreader të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Proofreading
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$10 USD për 1 ditë.
Redaktim.
Zbulo më shumë
Redaktim.
$50 USD për 1 ditë.
Artikull.
Zbulo më shumë
Artikull.
$26 USD për 1 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$27 USD për 7 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$20 USD për 5 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$350 USD për 7 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$350 USD për 5 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$300 USD për 5 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
72.8M
72.8M
Përdorues të regjistruar
23.7M
23.7M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Reviews Book Review Financial Research Romance Writing Blog Writing Product Descriptions Copy Editing Blog Cover Letter Podcast Writing Research Writing Article Writing Non-Fiction Writing Biography Writing Technical Documentation PDF Online Writing WIKI Survey Research White Paper
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.