Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Python Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Python Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Python?

Brought into being back in 1991, Python is an interpreted, high-level, general-purpose programming language. In the highly competitive market of coding languages, Python is widely used and well regarded for a number of reasons. First of all, it's newbie friendly thanks to a simple syntax that's similar to the English language (and this syntax allows developers to write programs with fewer lines than competing programming languages). It also runs on an interpreter system, meaning that code can be executed as soon as it is written – a godsend when you want to prototype something in a timely fashion. Last but not least, Python works on a wide variety of different platforms (Windows, Mac, Linux, Raspberry Pi, etc).
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni a Python Developer

Find a Python Developer on Freelancer.com to help develop custom applications, from coding to testing. With specialists in the language experienced in creating software solutions, they offer an accessible array of quality options at your fingertips. Make Freelancer.com your go-to destination for excellent Python Development!

Punëso Python Developers

Avatari
Dhruvkumar Pravinbhai R.
Python Developer
₹25 për orë
5,0 (5 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Manoj R.
Python Developer
₹20 për orë
5,0 (33 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Ivan V.
Python Developer
$32 për orë
4,9 (3508 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg
SERVEROK SOFTWARE
Python Developer
$40 për orë
5,0 (2262 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Narola Infotech
Python Developer
$15 për orë
4,6 (1978 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
DigitalArcanum
Python Developer
$25 për orë
4,9 (1963 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Silvyster A.
Python Developer
$30 për orë
4,9 (1932 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
U Web Media
Python Developer
$12 për orë
5,0 (1735 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Python Developers
Klientët vlerësojnë Python Developers
4.85 nga 5
from 318 560 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Python Developer

Why hire a Python developer? Python developers are able to solve a wide variety of computing problems and create solutions for both online and offline use. Those that use Python regularly say that code readability is one of the language’s greatest features. Free of curly brackets used in a majority of other programming languages, Python uses indentation to distinguish between different blocks of code.
Python interpreters are widely available for installation on virtually every operating system, allowing the code to be executed on whatever platform the developer may be using. However, Python can also be compiled into stand-alone executable programs, eliminating the need for the installation of interpretation software.
The importance of Python in web development is here to stay and those interested in creating applications should note this trend carefully. Knowledge of Python continues to be increasingly important and those interested in creating content for the web face making one of two choices: the first being to learn Python for themselves or the second, consider hiring a Python programmer.
Freelancer.com has an incredible wealth of Python programmers for hire that are sure to meet your web application development needs. You will be able to outsource Python development with ease using the plethora of tools available to employers using the Freelancer platform. It’s as easy as posting a public project. Post your project for free. Simply write a detailed description of your Python needs and in no time freelance Python developers will be flocking to your project, offering competitive bids for their services.
Does your project require a certain set of skills or experience? Not a problem! Use the Freelancer Directory to find a Python developer to work on your application. View his or her public profile and offer to hire them directly from their profile.
With all of the talented Python developers on the site, it’s completely understandable if you become overwhelmed by the decision you’re about to make. It’s a good problem to have! Fortunately, the Preferred Freelancer Program has identified the site’s top Python development talent and made it directly available to you! By hiring one of Freelancer.com’s talent recruiters, your project will be shared with the best freelance computer programmers on the site.
Just like public projects, these Preferred Freelancers will offer competitive bids along with their proposals on how to make your Python project the very best they can be. Talk with the Preferred Freelancers and your Recruiters about the bids and from there you can make an informed decision on which Python developer to proceed with.
Still having trouble deciding? Your Recruiter can even provide their personal recommendation as to which JavaScript developer to hire! Between your Preferred Freelancer and Recruiter, you’ve got a winning team!
Finding a Python developer on Freelancer.com is as easy as ever, so what are you waiting for? Kickstart your JavaScript project today by finding your next Python developers at Freelancer.com.
 
 
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Python Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Python Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Python
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.6M
71.6M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Data Collection Replit PostgreSQL Paytrace Flask CoffeeScript PEGA PRPC ETL Haskell 4D Polyworks Inspector Computer Security PhoneGap Web Scraping NumPy CV Library Web Crawling PCI Compliance BuddyPress Data Integration
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.