Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Romanian Translators
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Romanian Translator më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Romanian Translators

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
eTranslators
Romanian Translator
$30 për orë
4,9 (3434 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Desource Translation
Romanian Translator
$30 për orë
4,9 (3352 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-three.svg
Benni Translation Service
Romanian Translator
$25 për orë
4,9 (1507 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
HireSEOAnalyser
Romanian Translator
₹15 për orë
4,9 (1489 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Rachbauer L.
Romanian Translator
$10 për orë
4,9 (1452 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
BTranslated Professionals
Romanian Translator
$20 për orë
4,9 (903 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg
ideal architects
Romanian Translator
$25 për orë
4,9 (600 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Sergiu L.
Romanian Translator
€60 për orë
5,0 (564 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Romanian Translators
Klientët vlerësojnë Romanian Translators
4.88 nga 5
from 30 019 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Romanian Translator

Bordering Bulgaria, Ukraine, Hungary, Serbia, Moldova and the Black Sea, Romania is a republic located in Southern Europe. Home to an estimated 20 million inhabitants, Romania is the seventh largest member state of the European Union. With a diverse history and rich cultural influence, the country boasts an amassment of talented musicians, inventors, and artists of great influence. Supply of services is the foundation of the Romanian economy, and the country has a strong background in producing and exporting machines and electric energy.
Following the turn of the century, significant foreign investment has been introduced into Romania, rendering it the second largest investment destination throughout South Eastern and Central Europe.
Romanians contribute almost 90% of the population, and an overwhelming majority (85%) of residents are natives to the Romanian language, an Eastern ‘Romance’ language that shares features with French, Portuguese, and Spanish. The language contains all twenty-six letters of the English alphabet, plus another five unique letters. Romanian has official language status not only in Romania, but also in Moldova, Transnistria (an unrecognized stage), Vojvodina in Serbia, and the Greek autonomous monastic state of Mount Athos.
Romanian speakers are prevalent in freelance communities offering a range of services to employers or companies seeking their native tongue. A quick perusal of Freelancer.com throws up hundreds of jobs offered to freelancers with a command of Romanian language including copywriting, proofreading, internet marketing, graphic and web design, computer programming, sales and marketing, translation services and much more.
There are innumerable benefits to hiring a freelancer when seeking the services of Romanian language expert.
Affordability - Engaging a Romanian translator on a project by project basis is more cost effective than hiring a full-time employee. Spend less on training, salaries and associated employee benefits.
Speed to market - Securing the services of a trained professional will reduce project delivery timeframes. Freelancers are motivated to work efficiently and are aware it is in their interests to exceed client expectations.
Flexibility - Freelancers are comfortable working irregular hours. They don’t switch off at 5 pm for the day. You can hire a freelancer in any time zone to complete work as and when required.
Experience - Freelancers work with a variety of clients and have an extensive skill set. Your business can benefit from their knowledge and experience.
Freelancer.com is a marketplace that connects employers to freelancers. With headquarters in Sydney, Australia, freelancer operates in 44 different marketplaces in 34 different languages and is home to thousands of Romanian speakers seeking language translation roles. With over 19 million users, you'll be sure to find the perfect translator for your business needs. 
Attracting high-quality Romanian speaking freelancers couldn't be easier. Employers simply post a project (with a detailed description) in order to garner the attention of skilled freelancers. Bids will start flowing in within minutes! Review applicants by analyzing past experience and customer feedback, and engage directly through live chat further gauge freelancer suitability. When you've selected a freelancer, simply award the project, create a milestone and your project is already well underway. 
Find a proficient Romanian translator today for your next project! 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Romanian Translator

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Romanian Translator të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Romanian Translator
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.6M
71.6M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Serbian Translator Portuguese Translator Finnish Translator Slovenian Translator Somali Ukrainian Translator French Translator Hebrew Translator Catalan Translator Korean Translator Urdu Translator Italian Translator Technical Translation Simplified Chinese Translator Poet Norwegian Translator Sami Translator Lithuanian Translator Assamese Karelian Translator
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.