Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Salesmen
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Salesman më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Salesmen

Avatariverified.svg
Elite Information Tech
Salesman
$10 për orë
4,9 (6580 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
flyerEXPERT
Salesman
$20 për orë
4,9 (3675 punë)
Shihni Profilin
Avatari
ApexWebCube
Salesman
$8 për orë
4,9 (3168 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Happymarli
Salesman
$15 për orë
4,9 (3062 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgannual-level-two.svg
Ion Gabriel T.
Salesman
$30 për orë
4,9 (1977 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
DigitalArcanum
Salesman
$25 për orë
4,9 (1963 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svg
Md Rakibul H.
Salesman
$20 për orë
4,9 (1808 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svg
Deepak K.
Salesman
$15 për orë
4,9 (1798 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Salesmen
Klientët vlerësojnë Salesmen
4.83 nga 5
from 163 188 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Salesman

If you’re in business, you’re probably well aware of how important sales training and sales techniques are to your bottom line.
In this day and age, business is ultra competitive and engaging the best sales team for your product or service can be a challenge. There is a range of factors to consider, and you need to find someone that is not too ‘salesy’, and that can engage with your target market effectively to develop a pipeline so that your business grows and flourishes.
Developing a solid sales strategy is key to business success and once engage a gun salesman or saleswoman you’ll be wondering what you did before you had effective sales coaching and sales support in your business.
It’s not always affordable or practical to rush out and employ a salesperson full-time to help build your business and customer base; it can be expensive if you want a gun sales person and often there can be a period before you start seeing results.
A simple way to accelerate your sales strategy when you’re looking to engage a sales force is to hire a freelance salesperson who has all the skills and experience your business needs to help grow your business’s bottom line.
Hiring a freelance salesperson is an effective way to test their skills and to see if they are a good ‘fit’ for your business. 
While promoting and selling in your products and services to new clients may not be too much of a challenge for an experienced sales person, it is imperative that the individual fits your corporate ethos and is proficient at lead generation and supporting your sales goals within your organisation.
Benefits of a freelance salesperson:
Traditionally you can engage a salesperson on a commission only basis and see if they ‘fit’ your organisation without having to hire them permanently on the spot. On Freelancer.com, you can use our Milestone Payment System in order to fund the project and pay the freelancer.
During some periods, sales teams are required for short contracts, allowing your business to increase your freelance sales force as required for short periods is affordable and convenient.
A freelance sales person will have a range of experience across industries and products, so they are well rounded and up skilled on the latest sales techniques.
Salespeople on a commission or a freelance contract are usually very motivated for results and will go the extra yard to get a sale across the line for their commission.
An independent salesperson is often entrepreneurial and has a wide range of contacts which may be beneficial for your business.
Your company does not always need to offer a package with car, phone, mobile, etc.; sales experts may use their own tools of the trade for the role if this is outlined in the project agreement.
Freelancer.com gives you access to the profiles of thousands of individuals experienced in sales as well as niche sales areas including sales force training, sales training, sales coaching, sales strategy and sales techniques.
By engaging a freelance sales expert, you can tap into a broad range of knowledge at a fraction of the cost. You’re also able to get a feel for the freelancers experience, as in sales the best way to find out if a salesperson has skills is by putting them into the field and getting them in front of your customers.
Reasons why you should engage a freelance sales professional:
Get a sales expert with exactly the right skill set for your project
More flexibility regarding hourly rate and when they need to be in the office
Lower overall costs per sales person when using freelancers, they can even work on commission only in some cases
Allows you to trial their services before you engage their services ongoing
Get access to a large talent pool of sales professionals who are available and motivated to get your business results, visit Freelancer.com and view the wide range of sales experts.

 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Salesman

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Salesman të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Sales
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.6M
71.6M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Kartra Facebook Marketing MLM SendGrid Mailchimp Periscope ClickBank Search Engine Marketing HootSuite Reseller Datacenter Sales Sprout YouTube Ads Mobile Sales Enterprise Sales Management Customer Retention Marketing Klaviyo Retail Sales Sales Promotion Lead Generation
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.