Find Jobs
Hire Freelancers
Chat with Ava - Your AI Business Consultant
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Solaris Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Solaris Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Solaris Developers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Pragti O.
Solaris Developer
$40 për orë
4,9 (452 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Raja Ahmad Ayaz N.
Solaris Developer
$40 për orë
5,0 (403 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Dream Solutions
Solaris Developer
$35 për orë
5,0 (399 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Tangram Canada Inc.
Solaris Developer
$25 për orë
4,6 (358 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Muhammad U.
Solaris Developer
$35 për orë
5,0 (169 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-two.svg
Chrysoula K.
Solaris Developer
€20 për orë
5,0 (137 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgmonthly-level-three.svg
Sirajum M.
Solaris Developer
$25 për orë
4,9 (109 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-two.svg
Salim A.
Solaris Developer
$50 për orë
4,9 (107 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Solaris Developers
Klientët vlerësojnë Solaris Developers
4.93 nga 5
from 2 863 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Solaris Developer

Solaris is the computer operating system created by Sun Microsystems for its family of Scalable Processor Architecture-based processors, as well as for Intel-based processors. Historically, Sun has dominated the large UNIX workstation market. As the Internet grew in the early 1990s, Sun's SPARC/Solaris systems became the most widely installed servers for Web sites.
Solaris’ special features make it easy to add new capability or to fix problems without having to restart the system. Solaris is also noted by users for its scalability.  If you move to a larger processor, your applications should not only run, but run faster. Security is also another feature of this system, as it includes support for IPSec, Kerberos, AMI, and smart cards. Most importantly, Solaris is built for network computing. All these features attribute to Solaris’ Internet-oriented and overall user-friendly design. Currently, Sun advertises that its latest version, the Solaris 8 Operating Environment, is "the leading UNIX environment" as of today.
If you are looking to adapt or develop the Solaris system for your enterprise, the expert you seek may already be part of our network of over 19.3 million skilled freelancers from all around the world.  So, just post a job and see how you can improve the structure and operations of your business. Our site brings together highly skilled talent that are available on a global scale and connects them to clients just like you. Working with talented individuals who are passionate about their work is imperative to keeping up with the competitive nature of our modern economy. Whatever your project requires, Freelancer.com can connect you to a community of freelancers ready and willing to assist you.
Simply post your project and receive competitive bids from developers all around the world, in minutes, for free. We have experts representing every technical, professional and creative field, providing a full range of solutions. Plan out the corresponding budget and timeline and virtually create the opportunity to employ the perfect developer. Browse freelancer profiles, chat in real time, and compare prospective developers with ease.
Still not sure who to hire? The Freelancer Recruitment team can help you find the perfect person for your project. On Freelancer.com, efficiency and convenience is key. Communicate with freelancers from anywhere in world with through our Desktop App. Our mobile app allows for easy messaging on-the go.
Hiring a Solaris Developer from Freelancer.com will give you the services of a professional that you can avail of on a per-project basis, allowing for flexibility and ease on both sides. Avail of all the skills and work ethic you need for your project without the commitment of permanent employment.
Compensation is safe and customizable with our Milestone Payment system. You may choose to release payments according to a schedule of goals you set or choose to pay only on completion. This is customizable between you and your freelancer. Should you encounter any problems, our representatives are available 24/7 to assist you.
Whatever your Solaris needs may be, Freelancer.com can connect you to the highly-skilled developers from all around the world and can help make the duration of your project an easy and convenient experience. Post your project on Freelancer.com and change the way you employ and get your next Solaris project started today.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Solaris Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Solaris Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Solaris
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.8M
71.8M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Construct 3 Alias Prototyping SSIS (SQL Server Integration Services) Amazon Product Launch Zoho Windows Server BigQuery FileMaker Fedora xpath AS400 & iSeries Argus Monitoring Software ASP.NET Redmine CI/CD DOS Mule OAuth Yarn
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.