Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Solidworks Designers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Solidworks Designer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Solidworks Designers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Inderjit S.
Solidworks Designer
$12 për orë
4,9 (1395 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg
Avtar S.
Solidworks Designer
$15 për orë
4,9 (1175 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Group Design
Solidworks Designer
₹25 për orë
4,9 (1041 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-three.svg
Kulvinder S.
Solidworks Designer
₹12 për orë
4,9 (946 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Mohsen E.
Solidworks Designer
$30 për orë
5,0 (909 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
ART LAND DESIGN
Solidworks Designer
$30 për orë
5,0 (895 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Md Amir H.
Solidworks Designer
₹18 për orë
4,8 (837 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Bharti V.
Solidworks Designer
$15 për orë
4,7 (821 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Solidworks Designers
Klientët vlerësojnë Solidworks Designers
4.84 nga 5
from 54 184 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Solidworks Designer

Solidworks is a modeling CAD (computer aided design) program that is operated on Microsoft Windows. Solidworks creates 2D and 3D solid models in a simple, efficient and inexpensive manner.
The free software Edrawings allows the user to examine and print their Solidworks designs to make changes and to add to their portfolio that can then be used to pitch to potential clients. If you are looking to introduce any design aspect into your organization, whether this relates to marketing or product development there are some reasons why Solidworks is the best program and should be used by a designer with specialist Solidworks skills which can be hired from the community of thousands at Freelancer.com.
Solidworks is primarily used in engineering as the 3D software allows the Solidworks user to create models as they would in real-life. Single parts can be created in Solidworks and then assembled replicating the design and build process to ensure that the parts fit together and are ergonomically correct. When it comes to manufacturing the product this saves on wastage of materials as testing has already taken place through Edrawings (which is used in conjunction with Solidworks), which will, in turn, save the company money.
If your company already uses Solidworks or you are looking to introduce Solidworks to your organization, then it is important that you hire a professional with specific Solidworks training and experience.
It may be tempting to utilize the skills of an existing employee who has intricate industry knowledge but limited 3D software knowledge, however, this option will lead to your job taking longer and, therefore, costing the company more money. It is much easier to teach a Solidworks expert details of the industry rather than teaching an industry expert the specific terminology associated with Solidworks so if those skills are in short supply within your existing workforce than a Solidworks expert whose profile can be found on Freelancer.com will provide you with the best possible solution.
Hiring a freelance Solidworks expert will cost your company less money as they often have all of the programs that they need on their computer so they can work from home which reduces their overheads and the savings will be passed on to you. They are also only paid based on their output so you will not be liable for any hidden costs once the job is done.
As Solidworks designers are only paid for the job that you need them for rather than recruited as permanent employees (initially), if you have further work you can continue to employ them but if you just need one task completing then you are under no obligation to continue paying them once it's complete.
A designer with Solidworks training and experience will display their portfolio and training and employment history on Freelancer.com, which will enable you to choose the most suitable 3D designer for your project.
 
 
 
 
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Solidworks Designer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Solidworks Designer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Solidworks
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.6M
71.6M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Encryption GPS Site Reliability Engineering Smart Lighting Systems Engineering Qi Voice Assistance Devices Broadcast Engineering Zwave Computational Linguistics Quantum BeagleBone Black Geotechnical Engineering Power Converters Acoustical Engineering Isometry RTOS Circuit Design PCB Layout 802.11
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.