Find Jobs
Hire Freelancers

AWS CLI Check IAM Permissions

$30-250 USD

I përfunduar
Postuar over 5 years ago

$30-250 USD

Paguhet në dorëzim
I'm wanting a bash script that will check whether or not specific permissions are applied to an IAM role/user. Below are the required permissions. [login to view URL] I'd like to have the user be prompted for the region+IAM role and the print what permissions are or are not applied. Example: >Enter region us-west-1 >Enter iam role Arn:IAM:blah >Checking necessary permissions... >ec2:DescribeVolume PASS >ec2:CreateVolume FAIL Kinda like that
ID e Projektit: 17506302

Rreth projektit

4 propozime
Projekt në distancë
Aktive 6 yrs ago

Po kërkoni të fitoni para?

Përfitimet e ofertës për Freelancer

Vendosni buxhetin dhe afatin tuaj
Paguhuni për punën tuaj
Përshkruani propozimin tuaj
Është falas të regjistrohesh dhe të bësh oferta për punë
I dhënë për:
Avatari i Përdoruesit
$111 USD në 3 ditë
4,6 (9 përshtypje)
3,6
3,6
4 freelancers are bidding on average $150 USD for this job
I have been in this field for more than 7 years. i have experience in C#,php,perl,wordpress,Html,postgress ,Ubuntu,Crontab,Web Services, Rest Api, Zend ,YIi,Mysql. Relevant Skills and Experience so i am right candidate for your project because i have experience in C#,Perl,php,node.js,Ubuntu,Crontab,Crypto currency,Wordpress,Ebay,Amazon,Instagram,Mysql,Sqllite,Mongo Db, Soap Api projects.
$222 USD në 3 ditë
4,5 (12 përshtypje)
4,5
4,5

Rreth klientit

Flamuri i UNITED STATES
Celina, United States
5,0
1
Mënyra e pagesës u verifikua
Anëtar që nga gush 4, 2018

Verifikimi i klientit

Punë të tjera nga ky klient

Web development
$10-30 USD
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)