Foto e kopertinës së profilit
Tani jeni duke ndjekur
Gabim duke ndjekur përdoruesin.
Ky përdorues nuk lejon përdoruesit për ta ndjekur atë.
Ju jeni ndjekës i këtij përdoruesi.
Plani juaj i anëtarësimit lejon vetëm 0 ndjekje. Përmirësoni planin këtu.
U anulua me sukses
Gabim duke çndjekur përdoruesin.
Ju e keni rekomanduar përdoruesin me sukses
Gabim në rekomandimin e përdoruesit.
Diçka shkoi keq. Rifresko faqen dhe provo sërish.
Emaili u verifikua me sukses.
Avatari i Përdoruesit
$25 USD / orë
Flamuri i INDIA
kolkata, india
$25 USD / orë
Aktualisht është 7:43 m.d. këtu
U bashkua mars 19, 2009
0 Rekomanadimet

Anupam S.

@anupamsen100

0,0 (0 përshtypje)
0,0
0,0
0%
0%
$25 USD / orë
Flamuri i INDIA
kolkata, india
$25 USD / orë
Asnjë
Punët e Plotësuara
Asnjë
Brenda Buxhetit
Asnjë
Në Kohë
Asnjë
Shpeshtësia e Rimarrjes në Punë

IBM Sterling OMS Solutions Architect

• More than 15 years of IT experience in the area of supply chain management, micro services, direct to customer retail and front-end applications. • Worked extensively on Sterling Multi Channel Fulfillment suite of products that includes OMS, Call Center and Store Fulfillment suites. • Rich experience in solution architecture, design, implementations, enhancements, upgrade and maintenance of Sterling solutions in the areas of direct to consumer retail, order and inventory management and multi channel commerce. • Led team across functional tracks for design, development and implementation of direct to customer retail solutions in a global delivery model. • Expertise in developing design documents, system integration documents. Well versed with specification and documentation reviews, issue identification and documentation, ensuring thorough design and execution from a technical and business perspective. • Expertise in test case design, test scripting and test execution using Quality Center for medium to large projects in all stages of product development. • Sound and timely problem resolution to meet support SLAs and performing root cause analysis. • Ability to prioritize along critical path and meet project milestones and aggressive deadlines. • Rich experience in requirement gathering, analysis and POC activities. • Strong written and oral communication skills. • Good exposure to working with retail conglomerates in multi-channel environments while working in India, UK and USA.

Kontaktoni Anupam S. për punën tuaj

Identifikohu për të diskutuar çdo detaj gjatë bisedës.

Portofol

6026975
6026975

Vlerësimet

Ndryshimet u ruajtën
Asnjë vlerësim këtu!

Kontaktoni Anupam S. për punën tuaj

Identifikohu për të diskutuar çdo detaj gjatë bisedës.

Verifikimet

Punonjës i pavarur i preferuar
Identiteti i verifikuar
Pagesa e verifikuar
Numri i telefonit i verifikuar
Emaili i verifikuar
Lidhur me Facebook

Aftësitë më të mira

Shfleto ekspozita të ngjashme

Përdoruesi i mëparshëm Pёrdoruesi Pasardhës
Ftesa u dërgua me sukses!
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.