Foto e kopertinës së profilit
Tani jeni duke ndjekur
Gabim duke ndjekur përdoruesin.
Ky përdorues nuk lejon përdoruesit për ta ndjekur atë.
Ju jeni ndjekës i këtij përdoruesi.
Plani juaj i anëtarësimit lejon vetëm 0 ndjekje. Përmirësoni planin këtu.
U anulua me sukses
Gabim duke çndjekur përdoruesin.
Ju e keni rekomanduar përdoruesin me sukses
Gabim në rekomandimin e përdoruesit.
Diçka shkoi keq. Rifresko faqen dhe provo sërish.
Emaili u verifikua me sukses.
Avatari i Përdoruesit
$15 USD / orë
Flamuri i BANGLADESH
$15 USD / orë
Aktualisht është 5:48 p.d. këtu
U bashkua mars 20, 2009
0 Rekomanadimet

Ashim S.

@xpart4u

0,0 (0 përshtypje)
0,0
0,0
0%
0%
$15 USD / orë
Flamuri i BANGLADESH
$15 USD / orë
Asnjë
Punët e Plotësuara
Asnjë
Brenda Buxhetit
Asnjë
Në Kohë
Asnjë
Shpeshtësia e Rimarrjes në Punë

Oracle Apex and Drupal Developer

I am experienced in Oracle Apex based application design and development. have around 10+ years professional experience in Oracle as well as in web technology. I really enjoy to find out critical business requirement and its implementation to software architecture. Have experience to develop 15+ cloud based application using oracle apex. I am also familiar to develop dynamic website using Drupal with custom theme

Kontaktoni Ashim S. për punën tuaj

Identifikohu për të diskutuar çdo detaj gjatë bisedës.

Portofol

774423
774421
774317
774309
774304
774423
774421
774317
774309
774304

Vlerësimet

Ndryshimet u ruajtën
Asnjë vlerësim këtu!

Përvoja

IT Consultant

Bangladesh Police
nën 2010 - E tashme
Playing Role as a System Analysis, Oracle APEX Based System Design & Development, Linux based Oracle Application maintenance

Analyst Programmer

IBCS-Primax Software Bangladesh Ltd.
dhj 2008 - tet 2010 (1 year, 10 months)
Responsibility: Project Management, Team lead, Apex Based Solution Design and development, Have involved at least 4 government project with huge data centric web application development and management

Arsimi

Masters of Computer Science & Engineering

United International University, Bangladesh 2012 - 2013
(1 year)

Master in Applied Mathematics

University of Dhaka, Bangladesh 2003 - 2005
(2 years)

Bachelors in Mathematics

University of Dhaka, Bangladesh 1998 - 2002
(4 years)

Kualifikimet

Oracle Certified Expert

Oracle Univeristy
2012
https://feedback.pearsonvue.com/VTSSurveys/VTSReportCard.cfm?SurveyID=409ENU47e9238549268011204

Redhat Certified Engineer

Redhat
2010
https://www.redhat.com/wapps/training/certification/verify.html?certNumber=805010455052340

Kontaktoni Ashim S. për punën tuaj

Identifikohu për të diskutuar çdo detaj gjatë bisedës.

Verifikimet

Punonjës i pavarur i preferuar
Identiteti i verifikuar
Pagesa e verifikuar
Numri i telefonit i verifikuar
Emaili i verifikuar
Lidhur me Facebook

Aftësitë më të mira

Shfleto ekspozita të ngjashme

Përdoruesi i mëparshëm Pёrdoruesi Pasardhës
Ftesa u dërgua me sukses!
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.