Foto e kopertinës së profilit
Tani jeni duke ndjekur
Gabim duke ndjekur përdoruesin.
Ky përdorues nuk lejon përdoruesit për ta ndjekur atë.
Ju jeni ndjekës i këtij përdoruesi.
Plani juaj i anëtarësimit lejon vetëm 0 ndjekje. Përmirësoni planin këtu.
U anulua me sukses
Gabim duke çndjekur përdoruesin.
Ju e keni rekomanduar përdoruesin me sukses
Gabim në rekomandimin e përdoruesit.
Diçka shkoi keq. Rifresko faqen dhe provo sërish.
Emaili u verifikua me sukses.
Avatari i Përdoruesit
$10 USD / orë
Flamuri i EGYPT
6 october, egypt
$10 USD / orë
Aktualisht është 8:28 p.d. këtu
U bashkua mars 15, 2009
0 Rekomanadimet

Hany I.

@zohair28

0,0 (0 përshtypje)
0,0
0,0
0%
0%
$10 USD / orë
Flamuri i EGYPT
6 october, egypt
$10 USD / orë
Asnjë
Punët e Plotësuara
Asnjë
Brenda Buxhetit
Asnjë
Në Kohë
Asnjë
Shpeshtësia e Rimarrjes në Punë

cPanel/WHM Expert

Hi, My name is zohair helmi. I am located in Egypt, Mobile number: [login to view URL] I am looking for a remote position for Technical Support / System Administration job. Here is a brief summary about myself : .Has more than 5 years in networking industries , .2 years in System Administration . .Bsc in Computing .Certified with CCNA,CCNP .Has 1 year in web hosting industries with Technical Support, System Administration and Business Development (web hosting) experience. Technical Skills and Experience: Ability to build, manage and troubleshoot control panel * Cpanel / Whm control panel Operating System * CentOS * Fedora Core Including the following: • WWW Servers – Apache. • Control panels whm/cpanel • Networking - TCP/IP, NFS, Telnet, FTP, DNS, DHCP, NAT, ifconfig, route, netstat, xinetd, HTTP, NIS/YP • Mail - SMTP, POP, IMAP, Qmail, Sendmail • Admin Tools – admintool ,linuxconf, vmstat, iostat, top, trace route, ping, sar, ntop, webmin • Backup - tar, cpio, dump (ufsdump) • Security - SSH, SSL, IPchains, IPtables, TCP Wrappers, Tripwire, port scanners, password crackers Server Security hardening · Firewall [csf/apf/iptables] · Tripwire · chkrootkit , rkhunter · Secure Shell · PHP hardening, sysctl hardening etc Web Server hardening and tweaking. · Apache optimization · Adding mod_security rules · Mod_evasive , mod_limitipconn for preventing DDOS · Tweaking of apache directives Billing System * WHMCS Database * MySQL MTA * Qmail with SpamAssassin + ClamAV * Exim with SpamAssassin + ClamAV Primary Language * Arabic Secondary Language (excellent) * English

Kontaktoni Hany I. për punën tuaj

Identifikohu për të diskutuar çdo detaj gjatë bisedës.

Vlerësimet

Ndryshimet u ruajtën
Asnjë vlerësim këtu!

Përvoja

WebHosting Manager

Magmahost
maj 2010 - pri 2012 (1 year, 11 months)
I worked for support in Magmahost as level 1 support.

Arsimi

BSC

Alexandria University, 1996 - 2001
(5 years)

Kualifikimet

Cisco Certified Network Associate

Cisco
2006

Kontaktoni Hany I. për punën tuaj

Identifikohu për të diskutuar çdo detaj gjatë bisedës.

Verifikimet

Punonjës i pavarur i preferuar
Identiteti i verifikuar
Pagesa e verifikuar
Numri i telefonit i verifikuar
Emaili i verifikuar
Lidhur me Facebook
Përdoruesi i mëparshëm Pёrdoruesi Pasardhës
Ftesa u dërgua me sukses!
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.