Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Accountants
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Accountant më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Accountants

Avatariverified.svg
Attari Bros
Accountant
$25 për orë
4,8 (6669 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Seabit Media
Accountant
$30 për orë
4,9 (6115 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgannual-level-four.svg
Sahil K.
Accountant
$20 për orë
4,9 (2422 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Narola Infotech
Accountant
$15 për orë
4,6 (1978 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Faisal M.
Accountant
$10 për orë
4,8 (1566 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg
David M.
Accountant
$20 për orë
4,8 (1522 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-three.svg
Shehzad A.
Accountant
$40 për orë
4,9 (1517 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Mark H.
Accountant
$30 për orë
5,0 (1488 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Accountants
Klientët vlerësojnë Accountants
4.85 nga 5
from 153 892 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Accountant

Effective accounting is essential when planning ongoing business growth and navigating the road to financial stability. While admittedly, for many individuals accounting is not enjoyable, a lack of attention to accounting practices and financial planning is causal in the failure of numerous companies and ventures, as it quickly lends to poor cash flow management and an inability to cover tax payments.
A majority of companies outsource at least certain aspects of business accounting to a qualified professional. A capable accountant can save valuable time and money, whether for a small business seeking affordable accounting advice, or a larger organization looking to cut an existing tax bill.  
Decision making pertaining to hiring an accountant can be difficult. Small business owners often balk at accountancy fees, opting to wade through a mire of financial records. The availability of freelance resources means you no longer need to employ an accountant full time, or even on a secured retainer basis. A few hours of accountancy advice may be all that is necessary to unburden yourself of time-consuming management of your finances.
Accountancy resource is appropriate at various stages of a company’s growth. When should you consider the support of a qualified professional?    
Business planning or company formation - External financial input into a business plan can provide incremental benefit as your business matures.
Advice on company structure - Confirming the appropriate type of business ownership has ongoing implications for taxation and financial management.  
Designing an accounting system that works - An accountant can streamline monthly, quarterly and annual financial reporting, as well as providing advice on defining personal and business expenses.
Taxation - Ensure you are paying the correct amount and type of tax, and complete tax planning forecasts.  Navigate the maze of deductions and exemptions, and produce records for a defined financial period. Learn how to apportion VAT, GST, HST for regular tax filings.   
Isolated accountancy advice - Turning to a qualified accountant for advice on an individual business decision can be sensible, such as deciding whether to lease or buy.
Understand business performance - An accountant will quickly comprehend financial statements and illuminate your businesses wellbeing.
Audit - If your business is the subject of a tax audit, accountancy support can guide and support you through the audit process.
A chartered accountant will assist in maintaining simple, straightforward records to manage daily cash flow, simplify invoicing, bills and expenses, complete payroll requisites, and ensure accurate tax returns are submitted when they are due. A quality contractor will define the optimal banking and booking keeping structure and recommend accounting software that suits the changing needs of your business.  
An accountant should be skilled in a variety of online accountancy packages - such as QuickBooks, Wave, Xero, Freshbooks, Zoho Books and more. They should clearly communicate the benefits of individual options while identifying the best approach for your unique requirements. A demonstration on how to use software to automate time-consuming aspects of your business should be provided - such as invoicing, transaction importing and categorization, payroll, and reporting to track revenue and expenses.
Individual countries, states and provinces possess different and sometimes unique tax systems. Freelancer.com is a crowdsourcing global marketplace with 44 regional marketplaces, operating in 34 languages and 21 currencies. Finding a freelance accountant with specialist knowledge of local accounting and tax practices couldn't be easier. Simply post a project (with a detailed description of the work to be done), and sit back and watch the bids flow in. With over 19 million users, you'll be sure to find your perfect accounting expert in no time. Get started today! 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Accountant

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Accountant të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Accounting
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.6M
71.6M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Public Speaking Workday Talent & Recruiting Financial Forecasting Billing Life Coaching Value Based Healthcare Closer Customer Strategy Career Consulting Value Added Tax Sourcing Wave Accounting Environmental Consulting Legal Review Health Planning Indirect Tax Workflow Consulting Construction Management Invoicing Management
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.