Find Jobs
Hire Freelancers
Bisedo me Ava - Konsulentja juaj AI e biznesit
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes
Ndodhi një gabim ndërsa po dërgonim bisedën në email-in tuaj.
Mund ta ruash bisedën vetëm një herë në orë. Ju lutem provojeni përsëri më vonë.
Biseda është shumë e shkurtër. Vazhdo të flasësh me Ava për të mundësuar ruajtjen.

Punëso ekspert
Ghostwriters
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Ghostwriter më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Ghostwriting?

A ghostwriter is many things to many people. It's someone who is paid to deliver written copy like articles, books, speeches, blog posts, email newsletters, web copy, etc. without being credited for it. Yep, it's an undercover wordsmith who is happy to have the byline for their work go to their client or the business that hired them. (And they're often “happy” to do this because a ghostwriter's fee is a little higher than usual – the price of anonymity, you might say.) After the work is completed, the agreement is that the writer cannot under any circumstance publicly reveal themselves or the less-than-authentic nature of “your” copy.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni a Ghostwriter

On Freelancer.com, you can hire a Ghostwriter to help you become a published Author in record time. Thousands of skilled writers are waiting to start on your next masterpiece today!

Punëso Ghostwriters

Avatari
Radhika G.
Ghostwriter
₹20 për orë
4,7 (183 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified-v2.svg
Chibuzor E.
Ghostwriter
$20 për orë
4,9 (53 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svgannual-level-four.svg
Yolande M.
Ghostwriter
₹25 për orë
5,0 (69 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svg
Seabit Media
Ghostwriter
$30 për orë
4,9 (6262 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svg
colorgraphicz
Ghostwriter
$10 për orë
4,8 (5298 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svg
Fourtunedesign
Ghostwriter
$23 për orë
4,9 (3447 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified-v2.svg
Rajat C.
Ghostwriter
$35 për orë
4,9 (3373 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified-v2.svgannual-level-four.svg
Happymarli
Ghostwriter
$15 për orë
4,9 (3062 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Ghostwriters
Klientët vlerësojnë Ghostwriters
4.84 nga 5
from 222 440 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Ghostwriter

Article writing or content writing is something that one may use and require for a number of reasons; articles to promote a business and content writing for advertising purposes, just to name a few. But the matter of fact is that writing is not everyone’s cup of tea. The writer must have adequate knowledge of the subject plus a flair for writing too. Even if a person who knows the subject well, but does not possess the art of conveying his thoughts into words effectively, will provide writing that may be vague, confusing or grammatically incorrect. The bottom line? A poor writer will be costly to your business. What you need is an expert ghostwriter, who can provide you with content that communicates your message effectively and appropriately. And, the best part is that the original writer remains anonymous, and the credit of the writing goes to you.
These days many people are utilizing the services of ghostwriting experts for a variety of purposes. For instance, people hire ghostwriters to write articles for them which they publish on their websites/blogs under their name. This saves a lot of time for them, and the articles are written in a professional manner which serves their purpose effectively. People get eBooks written by expert writers and are earning profits from these.
When you opt for hiring a ghostwriter, it is important that you are aware of the quality of work of the writer before hiring him. For this, always hire freelance writers through a reputed website like Freelancer.com. Next, go through the reviews of the writers, provided by their previous employers. If the writer does not have any reviews, be sure to get a short writing sample to see their writing skills.
Hiring a freelance ghostwriter is a good idea if you do not have time and the required writing skill, but still looking for quality work to be done for you. Here are some advantages of taking help from a ghostwriter:
Saves time - If you need to post a large number of articles or product descriptions on various websites for the sake of your business promotion purposes, then hiring one or more freelance writers is the best solution in this regard. This will give you all the time for managing your business, while the publicity part is handled by these ghostwriters.
Content quality - This is sure that the content quality from an expert and experienced writer is going to be of very high standard.  This is because most of them either hold a degree in English Literature or have excellent command over the language.  
Expert views - Most ghostwriters can write on any subject after having done thorough research on the topic. They are expert researchers! This ensures a well-written piece which will have the desired impact on the readers.
If you're looking for reliable and affordable writers to write content, look no further than Freelancer.com. Posting a project is free and easy too. Just write a detailed description of your project, hit click and watch the bids flow in. It's that easy. Alternatively, if you have a writer in mind, browse and hire them directly from their profile. 
Still not sure where to start? The dedicated team of Recruiters can help you find the perfect freelancer for your project. With more than 19 million users, you're sure to find the freelance ghostwriter you need. Get started today! 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Ghostwriter

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Ghostwriter të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Ghostwriting
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$10 USD për 1 ditë.
Redaktim.
Zbulo më shumë
Redaktim.
$50 USD për 1 ditë.
Artikull.
Zbulo më shumë
Artikull.
$26 USD për 1 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$27 USD për 7 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$20 USD për 5 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$350 USD për 7 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$350 USD për 5 ditë.
Shkrimi.
Zbulo më shumë
Shkrimi.
$300 USD për 5 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
73.4M
73.4M
Përdorues të regjistruar
23.7M
23.7M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Blog Writing Article Rewriting Essay Writing Academic Research Product Descriptions Press Releases Proposal Writing Manuscripts Research Content Audit Investigative Journalism Wikipedia Abstract Domain Research Content Development Technical Writing Case Study Writing Communications Forum Posting Cartography & Maps
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.