Find Jobs
Hire Freelancers
Chat with Ava - Your AI Business Consultant
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Virtual Assistants
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Virtual Assistant më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Virtual Assistant?

Hiring a Virtual Assistant will free up your most valuable resource, your time. A virtual assistant provides miscellaneous services to savvy business folk from a remote location. Technically you can ask your virtual assistant to spearhead any task you please. Anything from scheduling your calendar to squeeze in more appointments, do digital marketing tasks, or head off to handle personal errands in your stead. Heck, you could combine a virtual assistant with a range of productivity tools to streamline your processes even further. The limit to the task you assign is limited only by your imagination and wallet (and quite possibly the laws of your state and/or county).
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni a Virtual Assistant

Në freelancer.com ju mund të punësoni a Virtual Assistant për të punuar në të gjitha llojet e punëve Virtual Assistant. Nuk ka rëndësi sa është buxheti juaj, ne kemi freelancer-in e duhur për punën tuaj Virtual Assistant.

Punëso Virtual Assistants

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Seabit Media
Virtual Assistant
$30 për orë
4,9 (6140 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Md Ali A.
Virtual Assistant
$50 për orë
5,0 (2917 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Arif Mahmud
Virtual Assistant
$15 për orë
5,0 (2419 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Experienced Researcher
Virtual Assistant
$15 për orë
4,8 (1968 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
DigitalArcanum
Virtual Assistant
$25 për orë
4,9 (1964 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-three.svg
Rehan Z.
Virtual Assistant
$32 për orë
5,0 (1937 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Md Rakibul H.
Virtual Assistant
$20 për orë
4,9 (1809 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-two.svg
Beverly M.
Virtual Assistant
$10 për orë
5,0 (1730 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Virtual Assistants
Klientët vlerësojnë Virtual Assistants
4.88 nga 5
from 291 629 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Virtual Assistant

Hiring a competent virtual assistant frees up the most valuable of your resources – your time. Mundane, repetitive tasks can be given to your reliable personal aide leaving you free to focus on what you do best or what is most profitable for your organization. Virtual assistant services can also mean that you do not forget regular tasks and deadlines, making your operation more effective and probably significantly more efficient.
We all readily understand what is meant by an assistant. The virtual prefix is the key factor in the rise in popularity of hiring virtual assistant services. The resource can be anywhere in the world, working remotely with you but in frequent communication. Usually, this means a lower cost of labor than hiring a regular employee but does not lose you any of the supervisory control that proximity might provide. Think of your virtual assistant as being in the next office and available on the end of a phone or Skype chat.
While there is no limit to the category of work that can be farmed out or outsourced to a competent individual, common administrative, financial and customer service tasks form the majority of the demand for the skills of a virtual assistant. Research and writing, bookkeeping and chasing accounts receivable, customer contact/response, drafting and transcribing correspondence as well as preparing presentations are all typical of the most popular business activities that can be performed by virtual assistant services. Do not be constrained by that brief list. Freelancer.com offers you candidates with practically any skill you can think of.
So – how to identify a good fit for your needs? Just like preparing to hire a regular employee, make a list of the skills and competencies that you want in an individual. Rate them using the MoSCoW prioritization technique into Must Have, Should Have, Could Have and Would Like To Have. That way, you can focus on the most important characteristics and skills and reduce the risk of being distracted by attractive but non-essential attributes in a potential assistant.
On Freelancer.com you will find a vast range of individuals looking for virtual assistant vacancies with a pool of expertise to choose from. Take the time to draft a paragraph that clearly outlines the duties of the role, followed by your list of Must Have attributes. Be clear about the level of experience your ideal candidate should demonstrate but also be realistic. You are unlikely to find a perfect match for all of your ideal skills and expert in one virtual assistant, and therefore it may require a degree of compromise.
Very often, people seeking virtual assistant jobs will have provided a portfolio of sample work that provides a ready indication of likely suitability. Feedback from previous engagements will quickly help you to filter out unsuitable candidates but be open to considering people who are relatively new to the world of being a virtual assistant. You may find a gem who is competent and eager to help in order to gain feedback so as to build a career. Freelancer.com allows you to contact candidates directly. 
With over 19 million users, you'll be sure to find a good virtual assistant via Freelancer.com; one who can prove to be a stepping stone in leveraging your time, productivity and efficiency to a new level. Post your project today! 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Virtual Assistant

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Virtual Assistant të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Virtual Assistant
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.8M
71.8M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Healthcare Education Quanum Parcel Delivery Psychological Assessment Photo Anywhere Motivational Speaking QOPI Policymaking Inspections Delivery Local Job ASHSP Joint Commission International Coffee Delivery Travel Ready Pickup Esports Freelance Odd Jobs Food Delivery
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.