Find Jobs
Hire Freelancers

Punëso ekspert
Social Media Marketers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Social Media Marketer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Social Media Marketing?

Social media marketing is the use of social media platforms and websites to promote a product, service or an especially interesting individual. (And, to save you some confusion later, it's also worth noting that this vocation has a few other synonyms, like digital marketing and e-marketing.) The role was practically unheard of a decade ago, but nowadays social media marketing is a very big deal. The average business is pours hours upon hours per week into social media as ad spend in this sector continues to rise.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni a Social Media Marketer

Freelancer.com has the Social Media Marketing professionals you need, no matter the scope of your project! Our savvy team understands how to craft engaging content, launch successful campaigns and increase online visibility. With their prowess, they'll bring in valuable traffic and turn it into tangible leads - essential for today’s digital-savvy businesses.

Punëso Social Media Marketers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Parbind K.
Social Media Marketer
₹35 për orë
4,6 (197 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Shikha M.
Social Media Marketer
$12 për orë
4,8 (78 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Attari Bros
Social Media Marketer
$25 për orë
4,8 (6623 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Elite Information Tech
Social Media Marketer
$30 për orë
4,9 (6488 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Seabit Media
Social Media Marketer
$30 për orë
4,9 (5961 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Marjan A.
Social Media Marketer
$130 për orë
4,9 (4345 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Fourtunedesign
Social Media Marketer
$18 për orë
4,9 (3410 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Desource Translation
Social Media Marketer
$30 për orë
4,9 (3313 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Social Media Marketers
Klientët vlerësojnë Social Media Marketers
4.84 nga 5
from 336 123 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Social Media Marketer

Is it time for your organization to try social media marketing? Maybe you already have active social media marketing activities being conducted within your company but you would simply like to expand those efforts. You may want to consider hiring a freelance social media marketer from Freelancer.com. Freelancer can help you find the best social media marketing services to make sure your organization receives the greatest competitive advantage possible.
Companies of all sizes and across all industries rely on freelance marketers to develop a social media marketing plan. Instead of choosing an expensive social media management company, consider an independent social media expert to help you get the most out of your company’s social media activities without breaking the bank.
Freelancer.com has a large number of freelance market researchers from all around the world that can meet the specifications that you need. Crowdsourcing market research does not have to mean a dip in quality research either! The level of talent and experience found among our freelancers means that you can outsource market research with confidence.
You might be wondering how to start the process of hiring a market research freelancer? Well wonder no longer! There are a lot of great ways to find excellent social media marketers on the Freelancer.com website. Here are some of the specific ways you can find the perfect social media marketer on Freelancer.com to complete your next project!
Have a specific market research activity in mind? Posting a project is quick and easy! All you need to do is click on the “Post a Project” button. Then, fill out a small description of the project and hit “Submit”! Then just sit back and relax as you watch experienced social media marketers enter in their competitive bids. Freelancer’s bid and proposal system helps you hire a talented article writer at a great value!
Is there a certain social media marketer you would like to hire? No problem! You can skip the project posting process and find your social media marketer of choice through the extensive directory offered by Freelancer.com. You can search through freelance social media marketers based on their experience, reputation, geographical location and any other skills that might be useful to meeting your market research needs. The Freelancer Directory gives you the tools to research and select the perfect freelancer for your project. Once you have found the right candidate you can offer to hire them directly from their profile.
Are you struggling with figuring out which freelance social media marketer to pick? Don’t worry! Freelancer.com offers experienced and qualified talent recruiters to work with you so you can hire the ideal social media marketing professional to help you navigate sites such as the Facebook Marketplace.
Freelancer.com has a system to identify the most talented and reliable social media marketing expert on the site and your personal recruiter will work to bring them to your project. You can always talk with your recruiter to talk through different project proposals and about who they would recommend that you hire. These recruiters can’t be beat!
What are you waiting for? Freelancer.com is the premier source for freelancers for hire on the web. Outsourcing your market research activities with one of our talented freelancers is one of the best decisions you could make for your organization. Get started today!
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Social Media Marketer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Social Media Marketer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Social Media Marketing
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
70.3M
70.3M
Përdorues të regjistruar
23.3M
23.3M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Competitor Analysis SendGrid Aircraft Sales Instagram Ads Technology Sales Enterprise Sales Management Soundcloud Promotion Branding WooCommerce Network Sales Healthcare Sales Viral Marketing Mobile Sales Tiktok Ads Inbound Marketing Hubspot Marketing Cloud Sales MLM Influencer Marketing eBay
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.