Find Jobs
Hire Freelancers
Chat with Ava - Your AI Business Consultant
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes
Something went wrong while sending the conversation to your email. Please try again later.
You can only save your conversation once per hour. Please try again later.
Your conversation is too short. Keep chatting with Ava to enable saving.

Punëso ekspert
Brochure Designers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Brochure Designer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Brochure Designers

Avatariverified.svg
Attari Bros
Brochure Designer
$25 për orë
4,8 (6716 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Elite Information Tech
Brochure Designer
$25 për orë
4,9 (6673 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
theDesignerz
Brochure Designer
$25 për orë
4,9 (6218 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Seabit Media
Brochure Designer
$30 për orë
4,9 (6212 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Dezine Geek
Brochure Designer
$25 për orë
4,9 (5679 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Djdesign
Brochure Designer
$15 për orë
4,9 (5275 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Gaurav C.
Brochure Designer
$40 për orë
4,9 (4172 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
flyerEXPERT
Brochure Designer
$20 për orë
4,9 (3688 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Brochure Designers
Klientët vlerësojnë Brochure Designers
4.9 nga 5
from 489 035 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Brochure Designer

A top quality brochure is the centerpiece of numerous companies marketing efforts. Effective brochure design introduces your business to potential clients, outlines individual products or services, and plays a primary role in delivering leads and sales.
However, not all brochures are productive. Generating a brochure that achieves identified communication goals can be difficult. Engaging a designer to provide a creative idea is only part of the solution. To ensure your brochure summons attention and stands out from the crowd a brochure designer requires a deep understanding of marketing and print technology. There are innumerable considerations prior to embarking on design work if you are serious about delivering a viable piece of communication. The following five considerations need to be factored into the creative process:
What is the brochures purpose? - Identify the motive for creating the promotional item. What are you trying to achieve? Objectives need to be outlined at the outset and are a key component of the creative brief.
Get the copy perfect - Ensure written text is sharp, to the point, on brand and puts the readers first. Use simple statements to convey your messages.
Make a great first impression - Ensure your brochure overcomes the first impression litmus test. Grabs the reader's interest immediately.
Limited use of fonts - Keep the fonts professional and restrict font variety to ensure a professional appearance.
Choose paper stock carefully - A wonderful brochure can be immediately undone with a poor paper stock selection. A low-quality paper stock negatively impacts on your brand.
Are you in desperate need of a new brochure design or flyers for an upcoming event? Do you require top quality output without a large agency price tag? It might be time to consider the services of a freelance brochure designer.
There are a diverse range of brochure types, and a smart designer will select the best option based on a design brief and objectives. Brochure types include bifold, trifold, multi-page, flyers, inserts, gate or window fields, accordion, double parallel and much, much more.
If you are in need of a brochure establishing your company profile, a new product catalog, sales materials, menus, or event pamphlets then hiring a freelance brochure designer with marketing nous from the thousands of designers listed at Freelancer.com could the perfect solution.
Freelancer.com connects employers to freelancers. Employers post a project to attract the attention of skilled contractors. Design contests are a fantastic option for creative jobs such as new brochure design. An employer submits a design brief and is then inundated with hundreds of design entries for a particular project. You choose the duration of the content, the amount you are willing to pay, and most importantly select the winner - and the creative concept that you love. Alternatively, browse through the freelancer directory, and hire a freelancer directly from their profile. You can select applicants based on their previous experience, or their star rating. 
Work closely with your chosen freelancer by communicating with them via the direct messaging system. You'll be with them every step of the way, offering your expertise and feedback, so you can make sure the job is done right. 
Get started today, and post a project or contest! 
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Brochure Designer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Brochure Designer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Brochure Design
Dizajn Grafik.
Zbulo më shumë
Dizajn Grafik.
$50 USD për 12 ditë.
Dizajni i kopertinës.
Zbulo më shumë
Dizajni i kopertinës.
$100 USD për 7 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$250 USD për 15 ditë.
Dizajni i etiketave.
Zbulo më shumë
Dizajni i etiketave.
$80 USD për 4 ditë.
Dizajn Etikete.
Zbulo më shumë
Dizajn Etikete.
$200 USD për 10 ditë.
Dizajni i bluzave.
Zbulo më shumë
Dizajni i bluzave.
$50 USD për 24 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$60 USD për 7 ditë.
Dizajni i librit elektronik.
Zbulo më shumë
Dizajni i librit elektronik.
50 dollarë USD në 3 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
72.7M
72.7M
Përdorues të regjistruar
23.7M
23.7M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

A/V editing Corporate Identity UI / User Interface Animation Cel Animation Evernote Vectorization Affinity Photo Print SolidEdge Keynote Catalog Design Beautiful AI Genially Art Consulting Pixel Art Technical Drawing / Tech Pack Traditional Animation Krita Fashion Consulting
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.