Find Jobs
Hire Freelancers
Chat with Ava - Your AI Business Consultant
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes
Something went wrong while sending the conversation to your email. Please try again later.
You can only save your conversation once per hour. Please try again later.
Your conversation is too short. Keep chatting with Ava to enable saving.

Punëso ekspert
Android Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Android Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Android?

Android is a mobile operating system designed primarily for touchscreen mobile devices such as smartphones and tablet computers. During the development of Android, Google hired Andy Rubin to manage the project; this led to Rubin's departure from Apple Inc. in October 2005.Android takes its name from a snack food made by Nestlé, which was developed under the MIT-licensed Java programming language.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni an Android Developer

Reinvent your Android app with an experienced, reliable Android Developer from Freelancer.com. Our professionals boast exceptional coding and designing capabilities, having created numerous apps for satisfied customers. Explore our marketplace of skilled coders – you’re sure to find the perfect fit for your project!

Punëso Android Developers

Avatariverified.svg
Attari Bros
Android Developer
$25 për orë
4,8 (6716 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Fourtunedesign
Android Developer
$23 për orë
4,9 (3436 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Edesigne Solution
Android Developer
₹25 për orë
4,9 (3065 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg
Happymarli
Android Developer
$15 për orë
4,9 (3062 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg
SERVEROK SOFTWARE
Android Developer
$40 për orë
5,0 (2281 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Smartinfosys
Android Developer
$21 për orë
4,8 (2061 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Narola Infotech
Android Developer
$15 për orë
4,6 (1989 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
DigitalArcanum
Android Developer
$25 për orë
4,9 (1969 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Android Developers
Klientët vlerësojnë Android Developers
4.86 nga 5
from 383 430 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Android Developer

There are things which revolutionized the world and became so popular that nobody can deny their strong presence in daily life. Among these developments, one such breakthrough creation stands out - the Android operating system. Now holding the highest number of users around the world Android OS has proved to be the best user-friendly smartphone operating system software.
Google purchased Android Inc. back in 2005 for the development of the OS, which was officially launched in 2007. As of now, Android has launched six basic updates to its users, and the latest update is highly customizable and user-friendly. In July 2013 another feature was added to the Google Play store, which had millions of Android applications known as ‘apps.' There is a huge potential for developers to create apps which can be downloaded and operated on every supportive device that has an Android OS installed in it. According to a survey held in 2015, almost 71% of the developers, develop apps for Android.
Not only smartphones but tablets and even smart watches now run on Android; millions of apps and games with amazing graphics one could hardly believe in are powered by the Android OS. There are hundreds of apps and games widely used around the world with millions of connected users and a 5-star rating overall. Record-breaking games include Candy Crush Saga, Subway Surfers, and Temple Run, just to name a few. Not only games but apps like WhatsApp, Viber, Kik and other social connection apps made chatting and calling so easy and convenient which were impossible before. Ever need a video call and want to see your loved one live? It’s just a tap away on the touchscreen of your phone or tablet.
When it comes to the development of an app, if you have an idea of something new and exciting and want to make it happen, but maybe you lack the expertise to bring your idea to life; hiring an expert freelancer is your best bet. For this purpose, you can hire a freelancer who can work on your idea and develop an app for you. You can hire an individual or a team for that purpose from the world’s best freelancing website for android application development known as Freelancer.com. You can find hundreds of the top freelancers around the world who offer their Android app development skills on Freelancer.com at an affordable price. Still not sure who to hire? The Freelancer Recruiter team can help you find the perfect person for your project! With over 19 million users, you're sure to find the right person to bring your ideas to fruition. 
So, if you're looking to get an Android app developed, or you need a helping hand with your next Android-related project, simply log onto Freelancer.com, and browse through hundreds of expert freelancers around the world. Directly hire them through their profiles, or post a project (with a detailed description of your project needs) and then choose from the best bidders, and discuss your project with them directly. Using Freelancer.com is as easy as 1-2-3. Post a project today to find your perfect Android app developer!
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Android Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Android Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Android
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
72.7M
72.7M
Përdorues të regjistruar
23.7M
23.7M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Windows Phone Windows CE Windows Mobile Samsung App Usability Analysis Apple Watch Geolocation iPhone Palm App Store Optimization Nokia Appcelerator Titanium Amazon Kindle Amazon Fire Symbian Virtualization Salesforce Lightning WebOS Blackberry iPad
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.