Find Jobs
Hire Freelancers

Punëso ekspert
Shopify Template Designers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Shopify Template Designer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Shopify Template Designers

Avatariverified.svg
Marjan A.
Shopify Template Designer
$130 për orë
4,9 (4345 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Gaurav C.
Shopify Template Designer
$40 për orë
4,9 (3944 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Rajat C.
Shopify Template Designer
$35 për orë
4,9 (3221 punë)
Shihni Profilin
Avatari
ApexWebCube
Shopify Template Designer
$8 për orë
4,9 (3129 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Dream Dezine
Shopify Template Designer
$25 për orë
4,9 (2832 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
DigitalArcanum
Shopify Template Designer
$25 për orë
4,9 (1951 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Shameel
Shopify Template Designer
$20 për orë
4,8 (1769 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Murat K.
Shopify Template Designer
$45 për orë
5,0 (1670 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Shopify Template Designers
Klientët vlerësojnë Shopify Template Designers
4.86 nga 5
from 172 478 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Shopify Template Designer

Whether you are just starting your e-commerce website or you are looking to take your site to the next level, a Shopify expert could be an indispensable asset to your business.
So what exactly is Shopify?
This is an innovative, complete e-commerce solution that makes it easier than ever for anybody to set up an online store to sell their products. Shopify has built-in functions that allow potential store owners categorize and showcase their products exactly the way they want to in their online store.
There’s more. Shopify has a wide array of features that lets store owners set up their site to communicate with visitors, track and respond to orders from customers and accept credit card payments from buyers. This platform also allows you to integrate alternative payment processing such as Money orders, PayPal, Cash on Demand and others.
The software comes packed with more than one hundred fabulous templates that are pre-designed. Once you purchase the package, you can choose from any one of these templates and customize it even further with a graphical interface to create your own unique, one of a kind online store.
The software is completely user-friendly, and you could choose to set up your storefront exactly the way you envision. However, there are two very important things that you should not be overlooked.
Setting up your Shopify site, customizing its look, uploading and naming all of your products and installing all of the payment, communication and other channels can be extremely time-consuming – more so if this is the first time you are using it. This is time that could be better spent attending to the other aspects of your business.
When you hire a Shopify expert, these are some of the things they will do:
Set up the basic structure of your site including the home page, product pages, menus, privacy policy and other essentials
Configure the navigation and payment gateways
Install and customize your chosen theme so the store looks exactly the way you envision
Import and categorize your product information, photographs, descriptions and pricing
Train you to operate and maintain your store
And because this is something they have done numerous times before for other clients, it will take them less than half the time it would take for you to do the same setup. Think about it – you can set up your store earlier and start making money much before you had planned.
Your best place to find a Shopify professional is on a freelance site such as Freelancer.com. This is the largest freelancer platform with a vast database of freelancers offering a wide range of skills.
To find someone to set up your store for you, you can simply post a project on Freelancer.com stating that you are looking for a Shopify expert. This ad will go out to all freelancers who have Shopify skills you are looking for. They will then place their bids quoting a rate for their services and exactly what this rate includes.
You can then shortlist a few freelancers and chat with them further to discuss your requirements and determine which one has the skills and expertise that you are looking for.
Once you’ve selected your freelancer and given them your specifications, they will get to work on it. While your Shopify expert is working on setting up your store, you can attend to other aspects, whether it is marketing, product pricing or product sourcing.
Hire a Shopify expert from Freelancer.com today and you will be able to launch your online store in record time.
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Shopify Template Designer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Shopify Template Designer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Shopify Templates
Dizajn Grafik.
Zbulo më shumë
Dizajn Grafik.
$50 USD për 12 ditë.
Dizajni i kopertinës.
Zbulo më shumë
Dizajni i kopertinës.
$100 USD për 7 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$250 USD për 15 ditë.
Dizajni i etiketave.
Zbulo më shumë
Dizajni i etiketave.
$80 USD për 4 ditë.
Dizajn Etikete.
Zbulo më shumë
Dizajn Etikete.
$200 USD për 10 ditë.
Dizajni i bluzave.
Zbulo më shumë
Dizajni i bluzave.
$50 USD për 24 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$60 USD për 7 ditë.
Dizajni i librit elektronik.
Zbulo më shumë
Dizajni i librit elektronik.
50 dollarë USD në 3 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
70.2M
70.2M
Përdorues të regjistruar
23.3M
23.3M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Visme 3D Architecture Adobe Photoshop ProgeCAD PSD2CMS Sports Design A&R CGI Game Trailer Invision Fashion Consulting 3D Modelling Banner Design 2D Animation Level Design Illustration Google Slides YouTube Video Editing Business Cards Mood Board
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.