Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Ad Planner & Buyers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Ad Planner & Buyer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Ad Planner & Buyers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg
Proximate Solutions
Ad Planner & Buyer
$25 për orë
4,9 (879 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Astha Technology
Ad Planner & Buyer
₹15 për orë
4,8 (857 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Bhawan Deep S.
Ad Planner & Buyer
$25 për orë
4,9 (447 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Log in to Business
Ad Planner & Buyer
$25 për orë
5,0 (444 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Parbind K.
Ad Planner & Buyer
₹35 për orë
4,6 (197 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Vasundhara Infotech LLP
Ad Planner & Buyer
$15 për orë
4,9 (160 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Sayedane Masodi, PMP
Ad Planner & Buyer
$100 për orë
4,9 (148 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-two.svg
Suraj Kumar K.
Ad Planner & Buyer
₹10 për orë
5,0 (145 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Ad Planner & Buyers
Klientët vlerësojnë Ad Planner & Buyers
4.8 nga 5
from 5 020 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Ad Planner & Buyer

An Ad Planner and Buyer can be crucial to the success of a business. Also commonly referred to as a media planner and buyer, these business savvy individuals specialize in procuring media inventory for a company, a project or a certain product. Often a media planner and media buyer are two separately staffed jobs but some people have the experience or expertise to do both at the same time, which are normally found in full time professional marketing and advertising agencies. An ad buyer will source, negotiate and close deals for advertising space or media airtime on behalf of their client, while an ad planner will identify the best media platforms to use for a client depending on the situation.
Instead of getting a fresh graduate with no experience or hiring someone who doesn’t quite meet your needs, you could select your ideal ad planner or buyer using Freelancer.com, who will have years of experience and several projects in the same field under their belt. You and your hired ad planner can determine the best way to advertise your product or company to the right audience and relate that to your ad buyer who will make it happen. With flexible hourly or project-based pricing you’re sure to get your money’s worth. These freelancers can help you with:
Identifying your advertising needs given the status of your company, project and product.
Determining your target audience for your intended form of advertising and product portfolio.
Purchasing and negotiating for advertising slots across several platforms – radio, TV, billboard and internet.
Monitoring the state of your deployed advertising and adjusting your strategy according to audience numbers.
Analysing the effectiveness of your advertising campaign based on data and results.
Build relationships with media sellers for future purchases and business-to-business interactions.
Deal with your public relations – working with the press and representatives of media outlets and advertising platforms.
Guiding your marketing team by sharing their expertise and offering an outsider’s perspective.
Generate reports on industry standards, current trends and its impact on you, your business and its advertising.
Freelancer.com connects you to some of the best names in the industry when it comes to ad buying and planning. With over 19 million registered users you’ll find your ideal ad planner and buyer quicker than you can imagine. If you’re looking to advertise your company or product and compete with the big brands, Freelancer.com will set you up with the right person for the job.
Getting started with Freelancer.com is easy! Open the website and follow the prompts to create an account. Set up your details and identify exactly what you need a freelancer for and create a job posting for FREE. Then sit-back and watch as the top freelancers from around the globe bid to complete your project - within minutes of posting! After receiving applications you can check out their profiles and professional portfolio and then award your job to whomever made you the best offer.
Just log in and kick-start your project. Onboard the best Ad Planners and Buyers from Freelancer.com today!

 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Ad Planner & Buyer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Ad Planner & Buyer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Ad Planning & Buying
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.7M
71.7M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Instagram Marketing Lead Generation Product Marketing HootSuite Mobile Sales Life Science Sales Twitter Marketing Soundcloud Promotion Marketo Media Sales B2B Marketing Kickstarter Sales Account Management Social Media Marketing Periscope Bulk Marketing Sales Aircraft Sales Digital Strategy Email Marketing
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.