Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
AJAX Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso AJAX Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso AJAX Developers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
colorgraphicz
AJAX Developer
$10 për orë
4,8 (5267 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Smartinfosys
AJAX Developer
$21 për orë
4,8 (2060 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Narola Infotech
AJAX Developer
$15 për orë
4,6 (1978 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
DigitalArcanum
AJAX Developer
$25 për orë
4,9 (1963 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svg
Murat K.
AJAX Developer
$45 për orë
5,0 (1689 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg
Imara Software Solutions
AJAX Developer
$35 për orë
4,9 (1662 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-three.svg
Tamilselvi V.
AJAX Developer
$15 për orë
5,0 (1649 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-three.svg
Shehzad A.
AJAX Developer
$40 për orë
4,9 (1517 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë AJAX Developers
Klientët vlerësojnë AJAX Developers
4.85 nga 5
from 277 799 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë AJAX Developer

AJAX is a highly complex technique that web applications use to send and receive data without affecting the other contents of the page or without reloading the page. Its full form is Asynchronous Javascript and XML.
AJAX is widely used by certain types of websites because of the many advantages it offers such as:
Allowing your readers to access the data they need quickly without reloading the entire page, which is an unnecessary waste of time.
Reducing the load on the server and saves bandwidth.
Making your site more user-friendly. For example, the live feeds and auto new comment display on Facebook are possible because of AJAX and there’s no denying that these things improve reader experience.
Making your site super cool, especially if you are running a chatting website. With AJAX, users do not have to keep reloading the page while they are chatting. Without this application, users will have to keep reloading the page every few minutes.
Assisting readers filter the search results by category, popularity, date and other factors, thereby providing much faster results and a far more enhanced user experience.  
When a user submits a rating for one of your products or participates in a survey on your site, the voting and display results can be done by using AJAX so the site does not have to be repeatedly refreshed.
Google Maps, FaceBook, YouTube and Gmail, all use AJAX because of the many functionalities that it offers.
There are several reasons why you may want to install AJAX on your site but unless you have the necessary knowhow, it is best not to try this yourself. This is a very specialized web application that does not lend itself well to trial and error.
If you are looking to get AJAX installed you must hire somebody who is an expert in this field. The best place to find such a professional is on a freelancer platform such as Freelancer.com.
Freelancer.com is a hugely popular freelancing platform. Here you will find some of the most skilled AJAX professionals from all over the world. What’s more, they would be happy to help you out at very reasonable rates.
The process is pretty straightforward. You have first to register and create an account on the site. Once you have done that, you can then post your project. Make sure you give as many details as possible about your requirements to attract the most suitable bids.
You can then go through the bids and select the freelancer who you think is most suited for your job and who is prepared to complete the job within the time frame and budget that works for you.
Are you looking for an AJAX expert to give your website the extra functionality that it needs? Go on over to Freelancer.com and post your project today.  
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një AJAX Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një AJAX Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e AJAX
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.6M
71.6M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Squid Cache Selenium MODx Google Checkout Qt Cloud Data R Programming Language API Integration WebRTC Firefox PHP Slim Vymo Cloud Development CocoaPods Swift Heroku Regression Testing SIP App Reskin Cold Fusion
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.