Find Jobs
Hire Freelancers

Punëso ekspert
AppleScript Experts
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso AppleScript Expert më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Applescript?

Applescript is one of the most widely-used languages when it comes to apps communicating with each other, and because of that, it is essential to any modern company.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni AppleScript Experts

Find an Applescript expert today to help address all questions and concerns you may have with your project.

Punëso AppleScript Experts

Avatariverified.svg
TechPlus
AppleScript Expert
$25 për orë
4,8 (428 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Tangram Canada Inc.
AppleScript Expert
$25 për orë
4,6 (336 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Amrita L.
AppleScript Expert
₹7 për orë
4,4 (287 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
ZAWN Tech
AppleScript Expert
$50 për orë
4,9 (230 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Devendra R.
AppleScript Expert
₹20 për orë
4,7 (175 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-three.svg
Anil T.
AppleScript Expert
₹30 për orë
5,0 (79 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Srdjan R.
AppleScript Expert
$22 për orë
4,9 (62 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Jorge P.
AppleScript Expert
$45 për orë
4,9 (39 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë AppleScript Experts
Klientët vlerësojnë AppleScript Experts
4.79 nga 5
from 1 811 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë AppleScript Expert

AppleScript is a scripting language that provides direct control of scriptable applications and many other functions with MacOS. A knowledgeable expert on AppleScript will be able to utilize the language in order to make certain regularly used processes easier.
Features of AppleScript:
The ability to automate any scriptable application or process.
Setup workflows for automations requiring multiple steps or actions in order to achieve desired result.
If a scriptable application is not available that will work for a certain desired process, an expert developer has the ability to create applications using AppleScript.
Hiring an AppleScript expert will allow for cutting-edge customization.
Obtaining the assistance of a developer skilled in AppleScript will allow consumers to automate all types of processes, from the most regular every day tasks to the more creative functions, like the examples below.
Automate simple things such as birthday reminders.
Use automation to make processes more efficient, such as quickly printing multiple documents and creating thumbnail images.
Alter functions on scriptable applications to make tasks like sharing to social media easier with the use of content markers, and altering the options available when left-clicking.
Setup a workflow to locate specific finder items and automatically have them imported to iTunes for easy access and the reassurance that files will be backed-up.
Take advantage the knowledge of an expert in AppleScript, who will know which third-party applications are scriptable. The list of scriptable applications is extensive and includes applications such as Microsoft Word, Excel, Entourage, FileMaker Pro, GraphicsConverter, and all of the Adobe applications.
Have an AppleScript expert create services based on personalized need, like automating read aloud services or text to audio.
Have a workflow created to automatically back up photos that are uploaded into a certain work folder. This option is not limited to photos! One could also have an automated process backup important documents and emails.
The examples listed are only a brief snapshot of what an expert in AppleScript could design, alter, or automate in order to make the user-experience more efficient and personalized. Certain features that are unique to Apple products, for instance their unparalleled accessibility features like VoiceOver, can also be made to complete certain automated tasks.
If you’re looking for a solution for your AppleScript needs or if you are looking to trial a freelancer to see if they provide the levels of expertise you are looking for, using a platform such as Freelancer.com is a fantastic option.
Simply log onto the Freelancer.com website and search through a bank of talented freelancers who are willing and able to provide their services to you for your project. Visit Freelancer.com today to post your project today and get access to AppleScript experts to help you with your perfect level of customization and automation!  
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një AppleScript Expert

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një AppleScript Expert të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Applescript
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
69.0M
69.0M
Përdorues të regjistruar
23.0M
23.0M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Web Design AppleScript Engineers KNIME Sass AppleScript Programmers AppleScript Coders Page Speed Optimization AppleScript Consultants API Testing API Development AppleScript Specialists Advanced Business Application Programming (ABAP) AppleScript Architects Microsoft 365 AppleScript Developers Microsoft SQL Server Apache Solr AppleScript Gurus NLP Google Plus
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.