Find Jobs
Hire Freelancers

Punëso ekspert
Customer Support Specialists
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Customer Support Specialist më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Customer Support Specialists

Avatari
Puneet J.
Customer Support Specialist
$30 për orë
5,0 (2484 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Smartinfosys
Customer Support Specialist
$21 për orë
4,8 (2058 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-two.svg
Beverly M.
Customer Support Specialist
$10 për orë
5,0 (1730 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Murat K.
Customer Support Specialist
$45 për orë
5,0 (1668 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Armaan M.
Customer Support Specialist
$30 për orë
5,0 (1546 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Eclick Softwares
Customer Support Specialist
$20 për orë
4,9 (1378 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Top10Rankings
Customer Support Specialist
$11 për orë
4,9 (1268 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Mohammad Shariful A.
Customer Support Specialist
$20 për orë
5,0 (1147 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Customer Support Specialists
Klientët vlerësojnë Customer Support Specialists
4.87 nga 5
from 136 298 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Customer Support Specialist

Do you have so many tasks on your to-do list that you barely have time to focus on your business? If so, it might be time to think about hiring a virtual assistant to take care of your customer support services.  
In today’s demanding world, ensuring you have the right work-life balance is essential for keeping your stress levels down and ensuring all your work is completed to the highest standard without being rushed or delayed can be a challenge.
Sourcing the services of a dedicated customer support expert can provide a wide range of helpful assistance and support for your business. Customer support specialists are trained to keep your business in perfect running order and can help with customer support, virtual assist services, data entry, phone support, telephone handling — so you can focus on the big picture rather than the little tasks that you’re struggling to manage.
The beauty of freelance customer support is the benefit of being able to engage customer service agents who are remote and able to work without the need for a dedicated desk and resources at your office, saving you costs and the need for additional staff and resources costs such as computers, phone lines, and stationary.
Customer support agents can work remotely from anywhere globally, all they need is a fast Internet connection and to be available to manage your tasks at a time that suits you. Businesses around the world are benefiting from the convenience of engaging online tech and admin support that increases overall productivity and enhances customer satisfaction and project completion rates.
If you’re looking for a dedicated customer support member, the list of possible tasks are endless and include customer support, lead generation, data entry, excel, BPO, order processing, proofreading, financial research, accounting, database development, sales and much more.
Companies can enjoy the flexibility of a freelance customer service support member and engage an individual on an as needs basis or on going. The convenience and possibilities make engaging a customer service agent a viable and lucrative option to increase company productivity.
When you are in the market for engaging customer service support, ensure you take the time to interview the individual and give them some time to do a small task for you to see how they do. Usually, you will get a feel for whether they fit your business and if their customer service skills are suitable for your business needs.
Some tips for hiring a freelance customer support specialist:
Set an hourly rate that you’re comfortable with and engage the individual to work on a small project to get a feel for their business skills.
Be mindful of the time differences; if you need work done by certain times ensure you are clear about this in your original discussions.
Be very clear and concise about what you want and provide detail briefs so there all elements of the tasks are crystal clear.
If your customer support agent is going to be on the phone with customers, ensure they have a good grasp on English that suits your customer base.
If you’re looking for one person, who is dedicated to providing assistance for your admin tasks at your office you can find the perfect customer support expert by visiting Freelancer.com.
Enjoy the benefits of freelance customer support as needed and find the perfect assistant for your business today at Freelancer.com
 
 
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Customer Support Specialist

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Customer Support Specialist të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Customer Support
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
70.2M
70.2M
Përdorues të regjistruar
23.2M
23.2M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Desktop Support Phone Support SAP Master Data Governance Excel VBA Microsoft Outlook Relational Databases Answering Telephones Data Scraping Data Cleansing Database Design Email Handling Data Analytics Excel VB Capabilities Call Center Transcription Software Documentation qwerty Microsoft Office Order Processing Typing
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.