Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
DOS Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso DOS Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso DOS Developers

Avatariverified.svgannual-level-four.svg Roman C.
DOS Developer
$50 për orë
4,9 (1189 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Votive Technologies
DOS Developer
$8 për orë
4,9 (733 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-four.svg Ayan S.
DOS Developer
$4 për orë
5,0 (557 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg Talha M.
DOS Developer
$30 për orë
4,9 (493 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg Md Shakil A.
DOS Developer
$25 për orë
5,0 (487 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg Pragti O.
DOS Developer
$35 për orë
4,9 (448 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg Viet Hung H.
DOS Developer
$40 për orë
4,9 (418 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-three.svg Marina L.
DOS Developer
€7 për orë
5,0 (304 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë DOS Developers
Klientët vlerësojnë DOS Developers
4.84 nga 5
from 8 912 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë DOS Developer

DOS stands for disk operating systems and is one of the original operating systems that use a basic command line. A popular system in the early 1980’s to mid 1990’s; the system had a unique structure including the command line interface, directory structure and version information.
While early Microsoft Windows systems ran on DOS, there was a decline in use by PC users however there has been a continued use in systems such as FreeDOS, DR-DOS, ROM-DOS, PTS-DOS and REAL/32.
DOS commands a super simple to use and remember and it has over the years been a reliable and stable operating systems for users and developers. All modern versions of Windows use DOS as the underlying operating system, due to its reliable and simple to use functions and the lack of space required should individuals be working on a slow computer with limited memory space.
DOS commands cover common tasks that are built into the command bar, there are dozens of commands ranging from DIR to SORT, right through to TYPE and SET which are all used to provide clear commands for functions within the operating system.
Benefits of using DOS for business include:
The operating system will run on smaller systems and computers with limited memoryProvides direct control of all processes in the operating systemThe system will boot faster than any Windows equivalent systemSimple to write commands that are easy to understandUse older computer systems which fail to run on modern operating systems
DOS operating systems can be used for a range of business processes and is a suitable operating system for businesses and individuals who are looking for a straightforward and traditional system that focuses on simple commands without the full source code of modern operating systems.
While there are a range of shiny new operating systems that have taken the world by storm, sometime simple is best and there are a range of features for DOS that developers have outlined which benefit the user’s productivity.
Features for users of DOS include:
Limited graphical user interface allows more processing power and memory for the operating system and applicationsReduced safety mechanisms mean developers can write simple commands with easeDue to the operating system being legacy software, there are plenty of compatible free software options for usersSimple processes with no ability to multitask, meaning that you don’t have dozens of windows open and programs running
If you’re looking for a DOS developer who understand how to write commands for DOS, you can find an array of suitable freelancers available with the skill set you need on Freelancer.com.
Log onto Freelancer.com and view the range of DOS experts who can provide the coding expertise you need for your project.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një DOS Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një DOS Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e DOS
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
66.9M
66.9M
Përdorues të regjistruar
22.7M
22.7M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

AbleCommerce Robot Operating System (ROS) HIPAA Selenium Webdriver Roadnet TradeStation Performance Tuning SAP 4 Hana AWS Translate Quality Engineering Facebook Development MicroStrategy SAP BODS Kubernetes AI/RPA development Application Packaging Electronic Data Interchange (EDI) Formstack Network Monitoring Bash
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.