Find Jobs
Hire Freelancers

Punëso ekspert
Java Architects
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Java Architect më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Java?

The java language is a favorite among developers and programmers, because of how easy it is to create with.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni Java Architects

Find a Java architect to aid you in one of the most widely-used programming languages in the world. Find one today at Freelancer.com.

Punëso Java Architects

Avatariannual-level-two.svg
Sambuddha C.
Java Architect
₹15 për orë
4,8 (12 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg
Andrija R.
Java Architect
€50 për orë
5,0 (144 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Jyoti P.
Java Architect
₹20 për orë
5,0 (2 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Ivan V.
Java Architect
$32 për orë
4,9 (3446 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Experienced Researcher
Java Architect
$15 për orë
4,8 (1965 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Narola Infotech
Java Architect
$12 për orë
4,5 (1947 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Silvyster A.
Java Architect
$30 për orë
4,9 (1931 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg
Imara Software Solutions
Java Architect
$35 për orë
4,9 (1645 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Java Architects
Klientët vlerësojnë Java Architects
4.85 nga 5
from 272 990 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Java Architect

Technology users the world over are exposed to Java. This popular all-purpose computer programming language is one of the most utilized programming sources throughout the globe. Whether you use a desktop computer, mobile phone, gaming console, host your data center or simply browse the internet, no doubt you’ve been exposed to Java. 89% of computers in the USA, 3 billion mobile phones, 120 million TV devices and every Blu-ray disc player relies on Java programming, not to mention a multitude of other applications. Chances are you’re dependent on Java, even if you are perhaps unaware of it.  
Java is an object-oriented programming language that was originally released in 1995. The language is heavily influenced by the syntax of C and C++, and developers favor Java for its flexibility, enabling them to code once and run almost anywhere without recompilation, as well as its suitability for creating a range of applications. Java 8 is the latest version and continues Java’s legacy of speed, security, and reliability, ensuring it is the primary choice for 9 million Java programmers worldwide. With such a broad collective of developers, careful selection of staff is vitally important. Freelancer.com is a curated community and home to many of the top Java developers, rendering it a preferred platform for sourcing quality staff.
A high-quality Java developer will enable you to easily and effectively create and deploy the web and mobile applications and services, internet content, games and enterprise software. Almost all networked applications leverage Java as their foundation coding language. If you are looking to create software to run across a wide range of platforms, deliver highly customized applications or services, develop server-side applications for online stores and forums, or create programs that activate in virtually any web browser then you need a Java expert.
Ensure your selected Java programmer has a strong grasp of object oriented programming. A detailed understanding will enable them to realize Java’s true potential. Hands on experience in core API’s and familiarity with a variety of development methodologies such as XP, Agile and Waterfall are also key selection criteria. A computer science degree or certificates in Java programming, while not essential, demonstrate a commitment to skill development. Ideally, a programmer will possess knowledge of other programming languages such as Perl, python or ruby. Reviewing a potential contractor's recent work and client feedback is critical in understanding the breadth of their experience and level of customer satisfaction.
If you are starting a new project and need an individual Java programmer, or conversely a larger software and web development company specializing in Java, alongside other programming languages, then Freelancer.com is the place for you. Freelancer.com provides the ability to browse available staff, review hourly rates and monitor customer feedback prior to selecting the perfect developer. Alternatively, post a project to attract suitable contractors for a set rate. You can set milestones along the way, and only release funds when predefined deliverables are completed successfully to ensure an effective and error free development journey. Post a project today!    
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Java Architect

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Java Architect të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Java
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
69.0M
69.0M
Përdorues të regjistruar
23.0M
23.0M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Java Experts Network Security Java Coders Java Specialists webMethods Cassandra Java Tutors SQLite Kinect Java Gurus Server Java Consultants Java Development Agencies OpenGL Java Engineers .NET Core Razor Template Engine FaunaDB Xoops Java Programmers
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.