Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
Patents Examiners
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Patents Examiner më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Patents Examiners

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Desource Translation
Patents Examiner
$30 për orë
4,9 (3166 punë)
Shihni Profilin
Avatari Experienced Researcher
Patents Examiner
$15 për orë
4,8 (1962 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Narola Infotech
Patents Examiner
$18 për orë
4,5 (1889 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg Mark H.
Patents Examiner
$30 për orë
5,0 (1459 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Eclick Softwares
Patents Examiner
$20 për orë
4,9 (1362 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg Gaurav S.
Patents Examiner
$50 për orë
4,8 (1337 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg Zohaab I.
Patents Examiner
£20 për orë
4,8 (830 punë)
Shihni Profilin
Avatari Sehrish Ghulam N.
Patents Examiner
$18 për orë
4,9 (474 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Patents Examiners
Klientët vlerësojnë Patents Examiners
4.89 nga 5
from 18 230 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Patents Examiner

In the age of technological advancements, there is a constant influx of new inventions every day. People are eager to create the next big gadget or invention in the hopes of improving the lives of people through their innovation or simply creating something new for their entertainment and enjoyment.
But with every new invention and innovation, one needs to seal patents to secure claims for originality and ownership of the idea and design. Other than being able to inform the public of the specific technical details of the invention, having a patent also gives you the privilege of having the right to exclude other companies from manufacturing, selling, or offering for sale the patented invention unless given permission by the patentee.
Filing patent application with the intricate systems of patent law is definitely no easy feat. Reviewing patent applications is a rigorous and meticulous task. One has to go through the process of researching and going through documents in order to determine whether there has been no prior art that hinders you from processing your own patent.
Entrust your patent with patent examiners from Freelancer.com and have a worry-free experience during your application. Ensure that your patent is secured by an expert in the field by hiring a freelance patent examiner through the platform.
Hire a Patent Examiner from Freelancer.com to help you:
Review patent applicationsReview technical information disclosed in a patent application in comparison to the state of the productSearching prior art to determine what technological contribution the application teaches the publicSearch for prior patentsResearch scientific literature databases and other resources for prior art
Just simply post your project with the job description and specific tasks for free and sit back as highly skilled and experienced patent examiners bid for your project.
Choose among the competitive bids from our almost 20 million registered users. You also have the option to hire a freelancer within your area or choose from a diverse pool of talent from all around the world.
Freelancer.com’s platform has features that enable easy communication between you and your bidders. You can view their freelancer profiles and chat with them to get to know them better so you can have a better gauge of the person you are hiring. When you’ve found the right match, you can award the job to your chosen bidder.
With the easy-to-use platform, you can help track your hired patent examiner’s progress through 24/7 support, time tracker, and real time chat. Keeping up-to-date with their work will be a piece of cake.
Payment is also easy, safe, and secure. You can review their bids, and only release payment when you are 100% completely satisfied with the work provided.
Ensure and secure your patent with none other than the best talents and hire from Freelancer.com!
 
 
 
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Patents Examiner

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Patents Examiner të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Patents
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
66.9M
66.9M
Përdorues të regjistruar
22.7M
22.7M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Business Requirement Documentation Executive Reward Financial Markets Customs and Global Trade Services Credit Analysis CTO Executive Coaching OTRS Global Mobility Business Analysis Media and Entertainment Tax Programmatic Advertising TS/ISO 16949 Audit PitchBook Airline Video Conferencing Portfolio Management Property Management History Development Consulting
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.