Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Property Lawyers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Property Lawyer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Property Lawyers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg
David M.
Property Lawyer
$20 për orë
4,8 (1522 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Gaurav S.
Property Lawyer
$50 për orë
4,8 (1361 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Zohaab I.
Property Lawyer
£20 për orë
4,8 (873 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Noel R.
Property Lawyer
$15 për orë
4,8 (778 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Lucy M.
Property Lawyer
$12 për orë
4,8 (770 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Jackson M.
Property Lawyer
$15 për orë
4,9 (653 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Sarah Muthoni N.
Property Lawyer
$5 për orë
4,8 (616 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Arwa M.
Property Lawyer
$10 për orë
4,8 (445 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Property Lawyers
Klientët vlerësojnë Property Lawyers
4.82 nga 5
from 11 599 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Property Lawyer

It is almost impossible to work and buy real estate, thus ensuring your financial and residential convenience without the help of a legal person. Property Law is a branch of law dealing with such things, and there is no person on this planet that doesn't need their help at some point in their lives. 
What Skills Does a Property Law Expert Have?
Since Property Law is the area of law that is concerned with various forms of ownership and tenancy in personal property and in real property (land has to be differentiated from personal or movable possessions); obviously, a university degree is required in order to be fully qualified for this kind of job. Additionally, experience in doing this job is crucial and perhaps even more important. Why is this so? Because, encountering the same interest in the same property between different parties is very common. Sometimes, it can be by mistake, but sometimes it can also be by fraud. These situations are the ones which require a dispute, and these disputes can only be resolved by the court.
What Does a Property Law Expert do?
In short, these experts help people with property-related issues. It doesn’t matter whether the process in question is buying or selling real estate, a Property Law expert is the one who negotiates between the two parties in making agreements, contracts, payment, as well as taking care of all the paperwork being done correctly and on time. Furthermore, they are also concerned with Tax Law, Employment Law, Project Management and Contracts.
What specific tasks can a Property Law expert help you with?
First and foremost, protecting  the clients' interests at all times, as well as being cautious because of potential fraud or money laundering
Preparing and delivering terms of engagement and estimates of fees and disbursements
Collecting and checking Land Registry documents
Preparing and checking sales contracts and terms of agreement with the other party
Writing, preparing, checking and sending supporting legal and financial documents
Exchanging contracts and completing the transaction
Obtaining the landlord's agreement to the sale or the change of mortgage (if the real estate is rent)
Receiving and checking mortgage instructions, preparing transfer and mortgage deeds
Hiring a Property Law Expert on Freelancer.com
There are so many advantages of hiring anyone on Freelancer, but when it comes to Property Law experts, the biggest one is that you can choose which one you want to hire depending on their skills and projects they’ve done, since these pieces of information are clearly visible on their profiles. Additionally, it is much faster to log in, post your project and decide who to choose, than searching your or local area to find the best one. 
Simply post a project (with a detailed description of the work to be done), and sit-back and wait for the bids to flow in. You'll receive multiple bids from the best talent around the world, in just minutes.
Finding the perfect Property Law expert for your next project, is easy! Get started today! 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Property Lawyer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Property Lawyer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Property Law
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.7M
71.7M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Event Management Investment Management US Taxation Customer Experience Anti Money Laundering Real Estate Expatriate Tax Recruitment Billing Planning Consulting Project Management Account Receivables Management Financial Crime Property Insurance Real Estate Management Project Management Office Research and Development Programmatic Advertising Management Workday Compensation
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.