Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Software Testers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Software Tester më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Software Testers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Ivan V.
Software Tester
$32 për orë
4,9 (3509 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Smartinfosys
Software Tester
$21 për orë
4,8 (2061 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Narola Infotech
Software Tester
$15 për orë
4,6 (1981 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
DigitalArcanum
Software Tester
$25 për orë
4,9 (1963 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svg
Murat K.
Software Tester
$45 për orë
5,0 (1690 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-three.svg
Ador T.
Software Tester
$30 për orë
5,0 (1676 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg
Imara Software Solutions
Software Tester
$35 për orë
4,9 (1663 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg
David M.
Software Tester
$20 për orë
4,8 (1522 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Software Testers
Klientët vlerësojnë Software Testers
4.84 nga 5
from 146 916 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Software Tester

The purpose of hiring or engaging a software testing expert is to gain an independent view of a software application to ensure consistency with original business, technology, and developmental requirements. The intent of software testing is to identify and fix bugs or software failures to ensure an application executes as expected, providing a high-quality product for concerned stakeholders, and reducing the risk during product deployment within the marketplace.  
Software testing is an ongoing process as opposed to a single activity. Historically, software testing was a generalized term. Over the last three decades’ software testing has become a separate profession, with a range of different roles obtainable by software testers. Occupations include testers, test designers, test analysts, test leads, managers and more.
Software testing requires a strategic approach to evaluation. Even with a single product there are frequently infinite testing possibilities, so calculated decisions need to be made on how to best use available time and resource. During an evaluation, software testers will assess a multitude of components to ensure they respond correctly to interactions, within a satisfactory timeframe, delivering an optimal result.
It is inconceivable to identify all defects or bugs within software during testing. Often fixing one deficiency can illuminate another, or even create new ones. Testing will analyze a product within specific conditions and look to reduce defects to a level at which a business accepts the risk associated with releasing a product. Ongoing testing and bug fixing is an iterative process incorporating user feedback and data analysis once an application is exposed to significant scale.
Two high-level approaches to testing exist. Phased approach testing is completed only after an application is developed and implemented into a testing environment. An agile testing approach occurs continuously alongside ongoing programming work.
Static testing methodology involves verification. Testers use programming tools or text editors to check source code compliance. Dynamic testing, on the other hand, is about validation. During dynamic testing programmed code is executed in specific test cases. This is typically completed using stubs or via execution in a debugger environment.
Freelancer.com is home to thousands of experienced software testers awaiting their next project. A quick browse of Freelancer.com discloses hundreds of existing software testing projects in progress or recently completed including website testing, mobile application evaluation, test automation script development, quality assurance testing and much more.
If you need resources for your new software or web application, then you should consider the services of a skilled freelancer. Using freelancers delivers lower running costs and overheads for your business, a quicker start and faster turnaround time, and the use of an employee where it is their best interests to be successful.
Visit Freelancer.com today, and post a project (with a detailed description) to find the perfect software testing expert for your business. With over 19 million users, you'll be sure to find the perfect person. If you're still not sure who to hire - try the "recruiter" option. The dedicated team of Recruiters at Freelancer can help match you to a talented freelancer. Get started today!   
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Software Tester

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Software Tester të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Software Testing
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.7M
71.7M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Flutter NgRx Gamification Adobe XD OctoberCMS Ethereum Swing (Java) Puck.js Lucene .NET Core Web API Usability Testing Pascal OpenBSD GPGPU SFDC GeoJSON Microsoft PowerBI Hive Alacra Ab Initio
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.