Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
User Interface / IA Designers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso User Interface / IA Designer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso User Interface / IA Designers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-three.svg
Pavlo V.
User Interface / IA Designer
$25 për orë
4,8 (667 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Harpreet Singh
User Interface / IA Designer
₹65 për orë
5,0 (215 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Yelyzaveta Vladlena F.
User Interface / IA Designer
$20 për orë
5,0 (69 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Gaurav C.
User Interface / IA Designer
$40 për orë
4,9 (4070 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Ivan V.
User Interface / IA Designer
$32 për orë
4,9 (3508 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Rajat C.
User Interface / IA Designer
$35 për orë
4,9 (3297 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
ExpertART
User Interface / IA Designer
$20 për orë
4,9 (3110 punë)
Shihni Profilin
Avatari
i-Tech Art
User Interface / IA Designer
$20 për orë
4,9 (2102 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë User Interface / IA Designers
Klientët vlerësojnë User Interface / IA Designers
4.85 nga 5
from 242 159 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë User Interface / IA Designer

The information technology world is full of many weird and wonderful acronyms which all make perfect sense to those who are privy to the industry however to those who are not, the terminology, acronyms and abbreviations can quite literally sometimes feel like listening to another language.
An example of this is the term user interface; in short, and commonly, it is referred to as UI. UI is the umbrella term used to refer to everything a human being needs to interact with an electronic device such as a computer. Examples of UI are a screen, a mouse, a keyboard, visuals, a desktop, a website – anything and everything required for a person to connect with their device.
Another example of a commonly used IT acronym is IA or information architecture. IA is defined as the design of information environments to make them understandable and user-friendly. This applies to websites, intranets, and online software. While you can have one without the other, ultimately both UI (user interface) and IA (information architecture) interact with each other to define the overall experience of an electronic device user.
If you lack the technical knowledge required to know your IA’s from your UI’s and how these specialized skills can benefit you, then a good sign is if users are struggling to use your website. If it is difficult to navigate and not user-friendly then not only are you not providing good customer service which will affect your brand and reputation in the long-run, you also risk losing potential clients to your competitors if they find it easier to click out of your site and onto somebody else’s.
Someone with specific skills in information architecture and user interface whose profile is listed on Freelancer.com will be able to assist you faster than you can say INH (I need help!) They will re-design the structure, navigation and indexing of your website based upon best practice for your industry and organization as well as referring to your specific business structure and strategy for your company and making sure the new structure adheres to relevant organizational principals. They will work with a specific project scope and not only will they carry out your user interface or IA project within an agreed budget and timeframe; but there will also be no obligation on your part to commit to any permanent employment meaning that you are only paying for the specific project to be completed.
When using Freelancer.com you can select a user interface specialist or an IA expert from a profile of thousands, you can select the person whose skills and experience best suit the needs of your project without having to commit to offering further projects for them if there is no real need. A freelance user interface or an IA specialist will often work from home meaning that you won’t have to incur any costs in providing a desk or office space for them to work.
If your website needs the technical knowledge and know-how of an information architect, contact Freelancer.com today to see how we can help.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një User Interface / IA Designer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një User Interface / IA Designer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e User Interface / IA
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.6M
71.6M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Visual Basic Dthreejs iMacros Certified Ethical Hacking Adobe Illustrator Content Management System (CMS) IT strategy JUnit Adobe Captivate CLIPS Social Media Management Titanium Corel Draw Fruugo OpenCV Zen Cart Apple UIKit Alibaba Genetic Algebra Modelling System PikaLabs
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.