Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Banner Designers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Banner Designer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Banner Designers

Avatariverified.svg
Attari Bros
Banner Designer
$25 për orë
4,8 (6669 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
theDesignerz
Banner Designer
$25 për orë
4,9 (6145 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Seabit Media
Banner Designer
$30 për orë
4,9 (6115 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Dezine Geek
Banner Designer
$25 për orë
4,9 (5642 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Djdesign
Banner Designer
$15 për orë
4,9 (5272 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
colorgraphicz
Banner Designer
$10 për orë
4,8 (5268 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Md Delowar H.
Banner Designer
$10 për orë
5,0 (4412 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Gaurav C.
Banner Designer
$40 për orë
4,9 (4070 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Banner Designers
Klientët vlerësojnë Banner Designers
4.89 nga 5
from 624 315 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Banner Designer

Web or digital banners are a form of advertising on the internet, typically delivered by an ad server. Companies of various sizes consistently leverage display banner advertising to promote products or services on a web page with the intention of driving traffic to a specific URL.
While admittedly some web browsers find advertising intrusive and disruptive to their browsing experience, display banners continue to provide an effective marketing channel. In 2014 Google estimated that its display network reached over 90% of global Internet users. Banner advertising is not only an affordable medium; performance can be measured with a high level of granularity. Brands repeatedly leverage this high-quality placement for driving awareness and generating sales. The introduction of modern tracking and placement techniques such as remarketing has increased the importance of high-quality banner design.  
There are a range of different sizes, types, and placements of digital banners. Known by names such as skyscrapers, rectangles, leaderboards, and tiles the most common and effective banner sizes are 336×280, 300×250, 728×90, and 160×600.
Animated banners are primary .gif files. They consist of several frames, operate on rotation, delivering a short creative message to encourage click through.
Flash banners are predominantly .swf files and include complex interactive elements such as rollover buttons and checkboxes, video and sound, and are regularly expandable or retractable. These banners typically deliver the highest CTRs (click through rates) due to their interactive nature.
High-quality banner creation is important. Not only is an eye-catching and attractive design mandatory, articulate messaging that encourages appropriate customer action is imperative.  
But what makes a high-quality banner design?
A clear theme and simple banner design.
Strong message hierarchy including company logo, value proposition and call to action.
Appropriate use of color that considers company branding and required action.
Use of appropriate file formats and file sizes.
Text that is legible and instantly readable.
Use of images or animation only when appropriate.
A design that is complementary to, but stands out from the website placement.
Larger organizations have the luxury of in-house graphics teams, or sizeable budgets to instruct creative agencies. How do small or medium sized businesses locate a digital designer that is skilled, cost effective, understands the intricacies of digital advertising, and how design assists in encouraging quality clicks and customer leads?
If you require a banner for an upcoming campaign with a unique look and feel, high-quality design, and a 100% satisfaction guarantee, then you should consider the services of a freelancer designer. Freelancer.com is home to thousands of professional and top rated banner designers available to produce new website banners quickly and effectively.
Have a specific design in mind? Post a project for free, and watch bids come in fast from the top designers in the world.
Know that you need a banner design, but just not sure where to start?  A fantastic way of choosing a banner design is through posting a contest. Provide a detailed design brief, and sit back as designers submit options (sometimes multiple) for your viewing pleasure. Once you're satisfied with a particular design, award the contest and receive ownership and copyrights to that design.
 
 
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Banner Designer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Banner Designer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Banner Design
Dizajn Grafik.
Zbulo më shumë
Dizajn Grafik.
$50 USD për 12 ditë.
Dizajni i kopertinës.
Zbulo më shumë
Dizajni i kopertinës.
$100 USD për 7 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$250 USD për 15 ditë.
Dizajni i etiketave.
Zbulo më shumë
Dizajni i etiketave.
$80 USD për 4 ditë.
Dizajn Etikete.
Zbulo më shumë
Dizajn Etikete.
$200 USD për 10 ditë.
Dizajni i bluzave.
Zbulo më shumë
Dizajni i bluzave.
$50 USD për 24 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$60 USD për 7 ditë.
Dizajni i librit elektronik.
Zbulo më shumë
Dizajni i librit elektronik.
50 dollarë USD në 3 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.6M
71.6M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Interior Design DaVinci Resolve SketchUp Image Processing 3D Layout Evernote Microservices PSD to HTML Motion Graphics 3D Scanning BricsCAD Flash 3D FlowVella 3D Visualization Costume Design Adobe Dreamweaver Calligraphy WordPress Design Rotoscoping Kinetic Typography
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.