Find Jobs
Hire Freelancers

Punëso ekspert
Comic Artists
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Comic Artist më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Comic Artists

Avatari
Technospike IT Solutions
Comic Artist
$20 për orë
4,8 (2156 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Shameel
Comic Artist
$20 për orë
4,8 (1745 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Pinky D.
Comic Artist
$15 për orë
4,9 (1460 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Rachbauer L.
Comic Artist
$10 për orë
4,9 (1430 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Crea8ive Crowd
Comic Artist
₹20 për orë
4,7 (1063 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg
Zohaab I.
Comic Artist
£20 për orë
4,9 (841 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Graphix Power
Comic Artist
₹10 për orë
4,8 (743 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Neelam J.
Comic Artist
$20 për orë
4,9 (697 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Comic Artists
Klientët vlerësojnë Comic Artists
4.86 nga 5
from 21 240 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Comic Artist

Comics is the art form of combining stories, illustrations, and dialogue to tell an entertaining and immersive story. A freelance comics expert will know how to utilize a combination of iconic characters, colors and visual layouts to produce a unique and captivating narrative. When it comes to interviewing prospective comics experts, start by asking them to provide samples of their work so you can assess their style, technique and aptitude. Generally hourly rates for freelance comics experts range from $40-$90/hour depending on the breadth of their skillset, with additional charges for any revision work required.
By hiring a freelance comics expert through Freelancer.com you can access a wide variety of international artists with differing artistic approaches, ensuring you hire the best person for your project’s needs. Furthermore by vetting potential artists through Freelancer's secure system your project will become protected from any malicious actors, granting you peace of mind that your project will be completed competently and cost-effectively. Hire a Comics Artist now on Freelancer.com for the best results for your project.
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Comic Artist

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Comic Artist të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Comics
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
69.1M
69.1M
Përdorues të regjistruar
23.1M
23.1M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Draftsight 3D Visualization DaVinci Resolve Audio Mastering SolidEdge Infographics Character Illustration FL Studio Calligraphy Design Canva Blog Design Radio Announcement Audiobook Prezi Game UI 2D Game Art Visual Arts Final Cut Pro X Lettering
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.