Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
Bengali Translators
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Bengali Translator më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Bengali Translators

Avatariverified.svg Gaurav C.
Bengali Translator
$40 për orë
4,9 (3583 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg eTranslators
Bengali Translator
$50 për orë
4,9 (3224 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Desource Translation
Bengali Translator
$30 për orë
4,9 (3160 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg Worldtranslator
Bengali Translator
$30 për orë
4,9 (2700 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg BRD Global Translations
Bengali Translator
$30 për orë
4,9 (1876 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgannual-level-three.svg Rabiul K.
Bengali Translator
$20 për orë
5,0 (1730 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Mohammad Shariful A.
Bengali Translator
$20 për orë
5,0 (1131 punë)
Shihni Profilin
Avatari Urban Web Technologies
Bengali Translator
$15 për orë
4,9 (904 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Bengali Translators
Klientët vlerësojnë Bengali Translators
4.88 nga 5
from 37 454 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Bengali Translator

A Bengali expert is someone who is a native speaker and part of the Bengal ethnic or linguistic group based in South Asia. Bengali experts are specialists in the Bengali language, culture, and alphabet of the Bengal people.
The Bengali people are a population of 300 million people that are an Indo-Aryan ethnic group native to the region of Bengal. Most Bengal’s are heavily concentrated in communities across Bangladesh as well as scattered across Assam, Andaman, and other Indian states.
Bengal communities also exist in countries such as a Singapore, Italy, Canada, UK, USA, Middle East, Japan, Malaysia and Pakistan.
Due to the massive population of Bengal’s across the world language and literature are in demand across the many communities of Bengal speakers throughout the world. The Bengali language is one of the most spoken languages in the world today, recently tallied as number seven in a list of the most spoken languages.
If you’re looking for the services of a Bengali expert for writing, translation or language services you will want to look for a range of features for the individual you engage.
Things to consider when engaging a Bengali expert:
Seek and retain a professional who has experience in the industry and qualifications or references where possible.Engage the services of an individual who places a strong emphasis on customer relationship management a quality language and translation services.Always agree to an hourly rate or a project rate that suits your budget and be clear about your project requirements. Provide examples where possible.Seek a professional who is a good communicator and responds quickly to all communications.Ask for some proofreading rounds for each project to ensure accuracy and consistency.
Services that are available from a Bengali expert include:
Translation services - for websites, software, legal, education, business, literature and general needsSubtitling - for TV shows, movies, presentations and company presentations Voice over - for promotional CDs, online media and videosTranscription - of audio files and translating from Bengali to English and English to BengaliContent writing - from English to Bengali
If you are seeking a professional and experienced Bengali translation service, consider using the services of a qualified Bengali translator from Freelancer.com.
Bengali experts offer competitive rates and professional translation services. Your accuracy and integrating services can be done by a local with the experience you need to get the correct message across to your target market.
Bengali freelancers are equipped with a holistic understanding of the local customs and can ensure all translation of documents, audio files, content and subtitles are done to the highest standards.
Employers looking for Bengali experts can choose from a range of experiences and capable Bengali experts on platforms such as Freelancer.com. Log onto the website today and choose from an array of Bengali experts to suit your exact needs and budget.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Bengali Translator

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Bengali Translator të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Bengali Translator
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
66.8M
66.8M
Përdorues të regjistruar
22.7M
22.7M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Nepali Translator Latvian Translator Marathi Translator Albanian Translator Bulgarian Translator Filipino Translator Punjabi Translator Basque Translator Maltese Translator Subtitles & Captions Polish Translator Sinhalese Translator Serbian Translator Vietnamese Translator Finnish Translator Game Translation Tamil Translator Gujrati Translator Bosnian Translator Ukrainian Translator
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.