Find Jobs
Hire Freelancers
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Business Planners
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Business Planner më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Business Planners

Avatariverified.svg
Dream Dezine
Business Planner
$25 për orë
4,9 (2980 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgannual-level-four.svg
Sahil K.
Business Planner
$20 për orë
4,9 (2422 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Experienced Researcher
Business Planner
$15 për orë
4,8 (1968 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Faisal M.
Business Planner
$10 për orë
4,8 (1566 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-four.svg
David M.
Business Planner
$20 për orë
4,8 (1522 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
HireSEOAnalyser
Business Planner
₹15 për orë
4,9 (1489 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Mark H.
Business Planner
$30 për orë
5,0 (1488 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Pinky D.
Business Planner
$15 për orë
4,9 (1461 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Business Planners
Klientët vlerësojnë Business Planners
4.82 nga 5
from 145 749 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Business Planner

One essential element when building a new or growing an existing business is a business plan.
Whether your business is in its infancy, approaching a growth phase or you just need some guidance and direction on your current model, a business plan will provide the first steps in getting you to your organisational destination.
It's all very well having your business proposal in your mind but there are a variety of reasons why a well-constructed, methodical business plan laid out on paper will help you achieve your business goals.
There are a range of reasons to create a business plan, as outlined below:
Create transparency
Hiring an expert to write your business plan helps you to focus really on the direction of your business. Having to verbalise your future objectives for a business plan expert to write them down will lead on to how you will start achieving them. A business plan is not a list of things to do; it 's an overall direction for your business and how you intend to get there.
Raise capital
Whether it be a family member, friend or you are applying for a formal business loan, if you are looking for anyone to invest in your business a formal business plan written by an expert will show potential investors that your organisation has direction and a strategic document will show how you intend to reach those goals. This will give confidence to those planning on investing and will also hold you accountable to anyone that provides funds for the business which will help keep you on track.
Offset emotions
As a business owner or manager, it is easy to get overwhelmed, anxious, stressed, excited and passionate about your business. With an expertly written business plan at your disposal, you can refer to it at any time to remind yourself of the direction for your company which will cancel out the emotional element and help you to focus on the practical.
Avoid critical errors
If you have a short-term perspective for your business, the chances of failure are high. Documenting a business plan with the assistance of a freelance business plan writer will allow you to see from an early stage if your ideas are realistic and have the potential for long-term sustainability.  It is in your business plan writing that the amount of capital you need will be identified along with the key skills required to help you achieve your targets.
Business proposal
A business proposal written by an expert such as those found at Freelancer.com will be sent to a potential client for them to judge how suitable your business is for their specific job. A good quality business proposal will serve as a valuable tool in gaining new clients.
While there are many business plan templates and business plan formats available, it is in the discussions with an expert whose skills are available through Freelancer.com that the development and implementation of your business plan will help your business to thrive.
This initial stage is vital to the success of your business so it is crucial that you select someone whose portfolio shows work that is in line with your vision and long-term strategy of your business.
Freelancer.com has thousands of experts for you to choose from to ensure that your business plan is written to the highest standard possible which will have a positive effect on the success of your business. Log onto freelancer.com today and scroll through the talented business experts who are available to help with your business plan today.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Business Planner

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Business Planner të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Business Plans
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.6M
71.6M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Unit4 Business World Planning Consulting Change Management Immigration Law Private Client Financial Crime Asset Management Compliance Account Receivables Management History Business Development Nintex Workflow Political science Risk Assessment Payment Processing Sarbanes-Oxley (SOX) Leadership Development Attorney Corporate Social Responsibility Intuit QuickBooks
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.