Find Jobs
Hire Freelancers
Chat with Ava - Your AI Business Consultant
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
COBOL Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso COBOL Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso COBOL Developers

Avatari
Jarrod B.
COBOL Developer
$20 për orë
5,0 (485 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
IT Flex Solutions India
COBOL Developer
$20 për orë
4,8 (462 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Raja Ahmad Ayaz N.
COBOL Developer
$40 për orë
5,0 (403 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Arity Infoway
COBOL Developer
₹18 për orë
4,9 (309 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg
MarchingAnts Technologies
COBOL Developer
$25 për orë
5,0 (270 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Sithal K.
COBOL Developer
₹20 për orë
5,0 (106 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Carlos S.
COBOL Developer
$30 për orë
5,0 (105 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-two.svg
Yasser E.
COBOL Developer
$30 për orë
4,3 (55 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë COBOL Developers
Klientët vlerësojnë COBOL Developers
4.83 nga 5
from 2 551 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë COBOL Developer

COBOL is an imperative, procedural and object-oriented programming language used for writing application programs. An acronym for Common Business Oriented Language, it is widely used in legacy applications on mainframe computers. Much of COBOL programming requirements are concerned with maintaining existing applications.
Created in 1959 by CODASYL, Grace Hopper is widely attributed as a key contributor to the development of the language. Much of early COBOL script was based on previous programming work of Hopper.   
Originally created as an interim programming tool to satisfy the US Department of Defense requirements for a portable programming language, COBOL proved useful and gained widespread adoption in government organizations and for the purpose of business data processing.   
A majority of finance, accounting, business and administration functions of companies and governments still use COBOL despite the popularity of modern programming languages. In 2012 surveys estimated 60% of businesses remain reliant and half of those continue to use COBOL as the primary language for internal software. Predominant use includes maintaining payrolls, large-scale batch and transaction processing, budget management, and other data processing tasks. The language operates on a diverse range of operating systems including Windows, VME, OpenVMS, z/OS and more.   
The programming language was standardized in 1968. A highly readable syntax based on English speaking, it also features a self-documenting syntax. The language is considered by many as verbose with more than 300 reserved words, far more than modern language syntax. Four divisions of the language exist, identification, environment, data and procedure, and a robust hierarchy of sections, paragraphs, and sentences are prevalent.
COBOL was standardized in 1968 and has since undergone four major revisions, most notably support for structured and object-oriented programming in 2002. The most recent version was the 2014 update that included dynamic capacity tables, the replacement of portable arithmetic results, method overloading, and a range of major features becoming optional such as the VALIDATE facility.
If you are an organization that depends on a host of legacy applications for common administrative procedures, or you are searching for a specialist programmer with knowledge in a number of programming disciplines, then you should consider the services of a freelancer.
Freelancer.com is host to thousands of suitable skilled and responsive computer programming experts from throughout the world. With Freelancer, you'll get access to the top talent from around the world, at an affordable cost! Freelancers operate in a range of time zones enabling you to complete required tasks anytime of the day or night, even while you are asleep.
To hire a programming expert simply post your project on Freelancer.com and review bids as they flood in (within minutes). Alternatively, browse the directory of freelancers online to review their experience, previous feedback, and star quality rating. If you're not sure who to hire, select the "recruiter" option, and a dedicated team of Recruiters will help you find the perfect freelancer for your project. When you have found the perfect candidate, simply award your project and set key project milestones. Visit Freelancer.com and post a project to get started today! 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një COBOL Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një COBOL Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e COBOL
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.8M
71.8M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Monkey C Redux.js Data Warehousing Git GraphQL Blockchain Google Cardboard Salesforce Marketing Cloud Abaqus Objective C Ethereum Nagios Core Adobe Acrobat System Admin OAuth DIALux Game Consoles PayPal API AIX Administration JUnit
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.