Find Jobs
Hire Freelancers

Punëso ekspert
ColdFusion Coders
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso ColdFusion Coder më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon
Ikona e aftësisë

Çfarë është Cold Fusion?

ColdFusion is one of the world’s leading platforms when it comes to creating dynamic applications, and will continue to be so for a while.
Ikona e përshkrimit të aftësisë

Punësoni ColdFusion Coders

Find a Coldfusion/CFML coder to help translate your vision into a reality today, at Freelancer.com.

Punëso ColdFusion Coders

Avatarimonthly-level-three.svg
Steven K.
ColdFusion Coder
$17 për orë
4,9 (611 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Karunakar T.
ColdFusion Coder
₹50 për orë
4,9 (608 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Amanat A.
ColdFusion Coder
$20 për orë
4,9 (546 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Dream Solutions
ColdFusion Coder
$50 për orë
5,0 (395 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-two.svg
ROSE&JOHN(PHD.couple)
ColdFusion Coder
$10 për orë
4,8 (385 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-two.svg
Andrei M.
ColdFusion Coder
$22 për orë
5,0 (367 punë)
Shihni Profilin
Avatari
Karim S.
ColdFusion Coder
$30 për orë
4,9 (327 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-three.svg
InnoHatch Technology
ColdFusion Coder
₹25 për orë
5,0 (323 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë ColdFusion Coders
Klientët vlerësojnë ColdFusion Coders
4.9 nga 5
from 6 922 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë ColdFusion Coder

What is ColdFusion? ColdFusion is a web application platform developed by Adobe to assist in the creation of webpages. When ColdFusion was originally released in 1995, the software’s primary purpose was to make it faster and easier for developers to attach a database to an HTML page.
ColdFusion has since evolved, proving users with a ColdFusion IDE and a unique scripting language of the same name. In its modern form, ColdFusion is an excellent  platform to quickly and easily develop powerful, beautiful websites. Are you ready to create your next site? Freelancer.com can help you find the developer you need!
Freelancer.com has an incredible wealth of web designers from around the world that can create the web pages you need. An experienced web developer can use ColdFusion to create a beautiful, professional website for your organization in no time. The possibilities for your site are as limitless as your imagination.  
You might be wondering how to start the process of hiring a ColdFusion expert through Freelancer? Well wonder no longer! There are a lot of great ways to find an experienced web developer on Freelancer.com. A few of the most popular methods will be discussed in greater detail below.
Do you have a specific freelance web developer in mind? Posting your project is quick and easy! All you need to do is click on the “Post a Project” button. Then, fill out a small description of the project and hit “Submit”! Then just sit back and relax as you watch experienced ColdFusion developers come in with their competitive bids. Freelancer’s bid and proposal system helps you hire a talented web developer at a great value!
Is there a certain freelance web developer you would like to hire? No problem! You can skip the project posting process and find your accountant of choice through the extensive talent directory offered by Freelancer.com. You can browse through freelance web developers based on their experience, reputation, geographical location or any other skills that might be useful to meeting your web development needs. The Freelancer Directory gives you the tools to research and select the perfect freelancer for your project. Once you have found the right candidate you can offer to hire them directly from their profile.
Are you struggling with figuring out which ColdFusion developer to pick? Don’t worry! Freelancer.com offers experienced and qualified talent recruiters to work with you so you can hire the ideal programmer for your project. Freelancer.com has a system to identify the most talented and reliable web development talent on the site and your personal recruiter will work to bring them to your project. You can always talk with your recruiter to talk through different project proposals and about who they would recommend that you hire. These recruiters can’t be beat!
What are you waiting for? Freelancer.com is the premier source for freelancers for hire on the web. Outsourcing your ColdFusion web development tasks with one of our talented freelancers is one of the best decisions you could make for your organization. Get started today!
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një ColdFusion Coder

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një ColdFusion Coder të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Cold Fusion
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
69.0M
69.0M
Përdorues të regjistruar
23.0M
23.0M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Web Security ColdFusion Architects CasperJS SAP Pay ColdFusion Consultants Google Canvas ColdFusion Engineers ColdFusion Specialists CFML Programmers CFML Specialists IBM Tririga CFML Experts CFML Gurus Scheme CFML Consultants Cisco Tibco Spotfire Augmented Reality Ubiquiti CFML Engineers
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.