Find Jobs
Hire Freelancers
Chat with Ava - Your AI Business Consultant
Avatari i Përdoruesit
Përshëndetje, unë jam Ava, udhëzuesi juaj i AI për të suoerkarikuar biznesin tuaj!
Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar tashmë një biznes ose ëndërroni të filloni një të tillë, unë jam këtu për t'ju ndihmuar ta ktheni vizionin tuaj në realitet duke përdorur freelancer të fuqiyuar me AI. Ndani qëllimet tuaja të biznesit dhe së bashku, ne do të krijojmë një projekt për të cilin mund të konkurrojnë freelancerët tanë të talentuar. Le ta bëjmë realitet vizionin tuaj!
Unë kam një biznes
Unë jam duke filluar një biznes

Punëso ekspert
Cryptographers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Cryptographer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Cryptographers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg
Ivan V.
Cryptographer
$32 për orë
4,9 (3510 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
TIV LAbs
Cryptographer
$30 për orë
5,0 (1169 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg
Nabs Studio
Cryptographer
$30 për orë
4,9 (589 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-two.svg
Utkarsh K.
Cryptographer
₹60 për orë
4,9 (543 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-three.svg
Ali S.
Cryptographer
$6 për orë
4,9 (506 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg
Creative Web Expert
Cryptographer
$46 për orë
5,0 (503 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
OweBest Technologies Pvt.
Cryptographer
$18 për orë
4,8 (477 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg
Sushil Kumar S.
Cryptographer
$50 për orë
4,8 (472 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Cryptographers
Klientët vlerësojnë Cryptographers
4.86 nga 5
from 20 810 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Cryptographer

Cryptology or Cryptography is derived from a Greek word “krypton” that means hidden secret and “graphein” meaning writing. Cryptography denotes the study of techniques that ensure secure communication, in the presence of third parties.  Cryptography is indispensable for protecting all the data stored in your computer by making them obscure to the unintended recipients. Not only does it  store information, but it also transmits the data in a particular format so that only the intended recipient can read and process it.
Overview
Cryptography is very closely associated with disciplines like Cryptology and Cryptanalysis. It includes various techniques such as microdots that help to hide information which are stored or are in transit. Nowadays, Cryptography mostly involves scrambling plain text or clear text into cipher text through a process called encryption, and again back to its original form through a process called decryption.
The four key objectives of Cryptography include:
1. Confidentiality – so the information cannot be comprehended by anyone other than the party to whom it is intended.
2. Integrity – the data that is in storage or transit between the sender and the recipient cannot be altered in any way, without it being detected.
3. Non-repudiation – neither the sender nor the recipient are in a position to deny at a later stage his/her involvement and intention in the creation and transmission of the data.
4. Authentication – both the sender as well as the recipient are able to confirm each other’s identity along with the origin and destination of the data.
Cryptosystems include all the procedures and the protocols that are designed to meet and fulfil the above mentioned objectives. They include not only mathematical procedures and computer programs but also a considerable part about human behaviour and its regulation too.
Types of Cryptographic Algorithms
Secret key cryptography – a single key is used for both encryption and decryption
Public key cryptography – here separate keys are used for encryption and decryption
Hash functions – here through a mathematical procedure, the information is irreversibly transformed to encrypt information.
A person who specialises in the field of cryptography is a cryptographer. A cryptographer is very much in demand because the ability to store and transfer crucial and sensitive data, safely and securely is quite vital for success in the cut-throat business world.
Where will you search to hire an expert cryptographer?
Hiring a freelance cryptography expert via Freelancer offers a wide range of benefits to employers and can often be a lower rate than traditional experts who are employed on a full time basis.
If you’re looking for a solution for your cryptography needs or if you are looking to trial a freelancer to see if they provide the levels of expertise you are looking for, using a platform such as Freelancer.com is a fantastic option.
Simply log onto the Freelancer.com website and search through a bank of talented freelancers who are willing and able to provide their services to you for your project.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Cryptographer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Cryptographer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Cryptography
Loja.
Zbulo më shumë
Loja.
$50 USD për 9 ditë.
Dizajn paketimi.
Zbulo më shumë
Dizajn paketimi.
$110 USD për 4 ditë.
Video muzikore.
Zbulo më shumë
Video muzikore.
$300 USD për 12 ditë.
Interior Dizajn.
Zbulo më shumë
Interior Dizajn.
$269 USD për 14 ditë.
Poster.
Zbulo më shumë
Poster.
$100 USD në 3 ditë.
Dizajni i fletëpalosjes.
Zbulo më shumë
Dizajni i fletëpalosjes.
$15 USD për 1 ditë.
Dizajn koncepti.
Zbulo më shumë
Dizajn koncepti.
$100 USD për 10 ditë.
Postime në rrjetet sociale.
Zbulo më shumë
Postime në rrjetet sociale.
$50 USD në 6 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
71.8M
71.8M
Përdorues të regjistruar
23.5M
23.5M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Rasch Analysis Wireless Certification (CSA, FCC, IEC, FAA, IEEE, CE, Atex) RFID (Radio-frequency identification) Geology Board Support Package (BSP) AutoCAD Petroleum Engineering Clean Technology Consumer Products Verilog / VHDL Geotechnical Engineering Nanotechnology Alarm Systems Structural Engineering Automotive Engineering Physics Anodizing Bill of Materials (BOM) Analysis Midjourney Logo Prompt Writing Genetic Algorithms
Faleminderit! Ne ju kemi dërguar me email një lidhje për të kërkuar kredinë tuaj falas.
Ndodhi një gabim gjatë dërgimit të email-it tuaj. Ju lutemi provoni përsëri.
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2024 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.