Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
Delphi Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Delphi Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Delphi Developers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-three.svg Ivan V.
Delphi Developer
$32 për orë
4,9 (3408 punë)
Shihni Profilin
Avatari Sergiu S.
Delphi Developer
$25 për orë
5,0 (2553 punë)
Shihni Profilin
Avatari Oleksii R.
Delphi Developer
$30 për orë
5,0 (737 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-three.svg Marcelo M.
Delphi Developer
$50 për orë
5,0 (536 punë)
Shihni Profilin
Avatari Vladimir G.
Delphi Developer
$50 për orë
4,9 (516 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg Md Shakil A.
Delphi Developer
$25 për orë
5,0 (487 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg TechPlus
Delphi Developer
$25 për orë
4,8 (407 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-two.svg Andrei M.
Delphi Developer
$22 për orë
5,0 (367 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Delphi Developers
Klientët vlerësojnë Delphi Developers
4.97 nga 5
from 21 451 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Delphi Developer

An alternative to Visual Basic and part of the RAD Studio, Delphi is an object-oriented programming language (OOP) and integrated development environment (IDE). Delphi is used commonly for enterprise level creation of desktop, mobile, web and console applications. The language offers high-quality programming and speed of development, and although modern languages such as Java and C# have overtaken Delphi in terms of popularity, product updates continue to be released biannually. For companies requiring ongoing programming support the use of a Delphi, a freelancer is highly recommended. 
Hiring a freelancer on an ad-hoc basis is a more cost effective method of getting a project completed. Not to mention, finding the perfect freelancer is easier when you have access to the top talent from around the world. With Freelancer.com you get this access so that you can take your business to the next level.  
The company Borland created and published Delphi in 1995 for Windows 3.1 as a successor to Turbo Pascal. The addition of full object orientation was a key enhancement to the historically influential Pascal language.
Borland became CodeGear in 2006 following the creation of a wholly owned subsidiary, later acquired by Embarcadero Technologies in 2008. In 2015 Embarcadero was sold again, to Idera, but Delphi and other developer tools continue to exist under the Embarcadero brand.
What are the key features of Delphi?
Support for rapid application development through its application framework and visual window layoutInclusion of a code editor for code completionReal-time error checkingAn integrated debuggerAdaptability to include third party plugins.   An integrated IDE. The Visual Component Library is included with all Delphi product purchases, in most cases alongside source code.
Delphi has developed a reputation for remarkable speed. Compilation is superior to other common languages, including the popular C#. Delphi also enjoys strong database support.
If you are seeking a computer programming expert with experience in Delphi and related languages, the capacity to quickly grasp development requirements, an ability to contribute effectively as part of a team, strong problems solving skills and attention to detail, then you can find the perfect person at Freelancer.com.  
There is a wealth of freelancing talent available on Freelancer.com that employers can pull from to complete a specific project in the allotted time-frame. All you have to do is post a project (with details of the work to be done) and sit back and watch the bids roll in. It's that easy! With over 19 million users, you'll be sure to find the perfect match for your project and at an affordable cost. 
You can browse the freelancer directory to find a diverse range of programmers and their profiles, taking particular notice of recent work experience, previous employer feedback, and their star rating. Hire a freelance programmer directly from their profiles, or invite them to bid for your job alongside other skilled applicants. Still not sure who to hire? Select the "recruiter" option and a dedicated team of Recruiters will help match you to your perfect freelancer. 
Visit Freelancer.com to find the perfect freelancer for your next Delphi project today! 
 
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Delphi Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Delphi Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Delphi
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
66.9M
66.9M
Përdorues të regjistruar
22.7M
22.7M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

SaaS Jitsi Houdini CircleCI C# Programming Postfix Node.js Offline Conversion Facebook API Integration .NET Storage Area Networks Web Design Keras WHMCS SAP Hybris WordPress Test Automation TeamCity Jamf AI/RPA development AbleCommerce
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.