Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
undefined Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
WPF Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso WPF Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso WPF Developers

Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Narola Infotech
WPF Developer
$20 për orë
4,5 (1868 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg Sreeraj V.
WPF Developer
₹50 për orë
5,0 (1225 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg Wordpress Rock Star
WPF Developer
$40 për orë
4,9 (539 punë)
Shihni Profilin
Avatariannual-level-three.svg ElanGroup, Ltd.
WPF Developer
$20 për orë
5,0 (536 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg Kolte Technologies
WPF Developer
$40 për orë
4,9 (523 punë)
Shihni Profilin
Avatari Hi N.
WPF Developer
$15 për orë
4,9 (517 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svg Akash J.
WPF Developer
₹50 për orë
4,9 (482 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg Logictrix Technologies
WPF Developer
$20 për orë
4,9 (449 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë WPF Developers
Klientët vlerësojnë WPF Developers
4.82 nga 5
nga 24905 vlerësime

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e WPF
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
64.4M
64.4M
Përdorues të regjistruar
22.3M
22.3M
Punë të postuara

Si të punësoni një freelancer të mirë WPF Developer

Windows Presentation Foundation (WPF) is a robust framework that is used for building Windows applications. WPF offers several advantages over traditional Windows Forms applications. The new version allows anyone to create all of the styles and change the look and feel of an application without re-compiling any of the existing code.  
While the program does seem relatively simple and easy to understand when you are reading through it, without the necessary knowledge of the basics of this program, working with it can be very time consuming and challenging.
When you are running a business, how you spend your time will eventually affect your bottom line. Instead of spending hours learning the basics of WPF, it makes more financial sense for you to outsource this job while you work on the hundreds of other things that go into making a business successful.
So what exactly would a WPF expert do to develop a Windows app for you? A lot! Take a look at the many steps involved:
Define XAML to design what application's UI (user interface) looks like. Write the code to build the way the application will behave. Create an app definition that does the job of managing the application. Add various controls and create a detailed layout to compose the application’s UI. Create styles in such a way that they appear consistently throughout the user-interface of the app. Populate the UI from data and keep the data and UI synchronized by binding the user-interface to data.
The application that is created will be composed of multiple WPF pages that are hosted in a browser-style window.
So where can you find a WPF expert who will help you build a Windows app that is customized for your purpose? The first place that most companies start their search is on Freelancer.com. The global platform acts as a fantastic meeting place for clients and experts worldwide. No matter what kind of job you need to get done, on Freelancer.com you are sure to find a freelancer with the skills and expertise to do it for you and at a rate that is immensely affordable too.  
To ensure the success of your project, when you post a job ad on Freelancer.com, you must make sure that you provide as many details as possible about your vision, the project outcome and the price you are willing to pay. This will boost your chances of finding the most qualified professional for your WPF task.
What is truly amazing about posting a project on Freelancer.com is the wealth of talent you can find. If you come across a profile of a freelancer who seems particularly well suited to your project, you can even invite them to place a bid.
Take your time. Go through the bids you receive, check out the applicants’ profiles and discuss your requirements with the bidder in order to determine whether or not they are the right choice for your project.    
If you are looking to get a Windows app developed, visit Freelancer.com and post a project for a WPF expert today.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një WPF Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një WPF Developer të shkëlqyer tani

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

x86/x64 Assembler Phoenix Sketch Google Systems HP-UX Business Catalyst GatsbyJS Swift Package Manager Figma Blender Altera Quartus API Integration Dojo React.js Papiamento Buildbox SQLite Web Design Altium NEXUS Adobe Animate
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.