Logo Freelancer Si funksiononShfleto punët Identifikohu Regjistrohu Posto një projekt
Find Jobs
Hire Freelancers
Get Ideas
About
Resources
Freelancer Punësoni

Punëso ekspert
Google App Engine Developers
për çdo punë

Miliona njerëz përdorin Freelancer.com për t'i bërë idetë realitet.
Punëso Google App Engine Developer më të mirë tani
I besuar nga markat më të mira dhe nga startup-et
Ikona e NASAIkona e DeloitteIkona e FacebookIkonë AirbusIkona e Amazon

Punëso Google App Engine Developers

Avatari Puneet J.
Google App Engine Developer
$30 për orë
5,0 (2484 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgannual-level-four.svg SERVEROK SOFTWARE
Google App Engine Developer
$40 për orë
5,0 (2185 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Rakibul H.
Google App Engine Developer
$20 për orë
4,9 (1778 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg Deepak K.
Google App Engine Developer
$15 për orë
4,9 (1544 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svgmonthly-level-three.svg Chandrasekhar G.
Google App Engine Developer
₹50 për orë
5,0 (1386 punë)
Shihni Profilin
Avatarimonthly-level-three.svg Inflexi Technologies
Google App Engine Developer
$15 për orë
5,0 (1202 punë)
Shihni Profilin
Avatariverified.svgannual-level-four.svg Roman C.
Google App Engine Developer
$50 për orë
4,9 (1189 punë)
Shihni Profilin
Avataripreferred-freelancer-v2.svgverified.svg TIV LAbs
Google App Engine Developer
$30 për orë
5,0 (1153 punë)
Shihni Profilin
Shiko më shumë Google App Engine Developers
Klientët vlerësojnë Google App Engine Developers
4.84 nga 5
from 54 872 përshtypjet

Si të punësoni një freelancer të mirë Google App Engine Developer

Google App Engine is often referred to as GAE and is a platform as a service (PaaS) platforms developed specifically for developing and hosting web apps in Google-managed data centres. Developed in 2008, the latest release of the program was in March 2015.
App Engine cleverly allocates more resources for the web app as demand requires it and fees are only charged for users based on storage or hours required by the program.
The platform is packed with features for developers including:
App identity - Access app identity and asset identity using OAuthBlobstore - Apps can serve large data objectsChannel - Connect with app and JavaScript clients in real timeDatastore - object datastore with rich data modelling API and sophisticated query languageImages - Enhance, manipulate and combine images across a range of formatsMail - Send mail with Google accountsRemote - Access App Engine via a remote or local machineSearch - Undertake Google-like searches
Developers use the platform to host their apps and are offered a range of benefits including:
Easily accessible frameworks - the datastore area is easily accessed by developers and is supported by simple API. The frameworks used include Objectify, Slim3, and Jello.Reliable support - all datastore App Engine applications that are paid for experience 99.95% uptime. The App Engine program is designed to sustain outages, which contributes to the low levels of downtime, which can in some cases be 0% in some periods.Boosted downloading - the cloud-based platform allows developers to do bulk downloads via Python. The downloaded apps are then backed up via App Engine.
If you’re engaging a developer for your app development, you may consider using a freelance developer who is experienced in Google App Engine. Google App Engine allows freelance developers to create apps with no planned downtime, secure backup and restore and the benefit of storying your app via the Google Cloud for the ultimate accessibility.
Using Google App engine is a safe and secure way to develop your app in a Cloud environment that supports millions of users across the globe. Engaging a PaaS solution created by arguably the world’s leader in web technology is a perfect fit for most organisations.
Developers and businesses looking to use Google App Engine for their app development simply need to have a Cloud account to build the app, from that point the app can be developed on the platform using a HTML package in Go, via Python, Cloud SQl in PHO or in maven in Java.
Save your company money in your next app development and engage a freelancer who is experience in Google App Engine to create your app via the cloud.
For more information and to view the extensive range of freelancers who are experience in Google App Engine, log onto Freelancer.com today.
 
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
Freelancer Enterprise

Buxheti i Kompanisë? Merrni më shumë për më pak

Përdor forcën tonë punëtore prej 50 milionë personash për të ndihmuar biznesin tënd të arrijë më shumë.
Na kontakto
Imazhi API i shitjeve më të shtrenjta
API i Freelancer

50 milionë profesionistë sipas kërkesës

Pse të punësosh njerëz kur thjesht mund të integrosh forcën tonë punëtore të talentuar të cloud?
Na kontakto

Si funksionon punësimi i një Google App Engine Developer

Posto një punë

1. Posto një punë

Na trego çfarë duhet të bësh për disa sekonda.
Zgjidh një punonjës të pavarur

2. Zgjidh punonjës të pavarur

Merr ofertën e parë për disa sekonda dhe zgjidh nga më të mirët.
Gjurmo progresin

3. Gjurmo progresin

Bisedo me punonjësin tënd të pavarur dhe rishiko punën e tyre 24/7.
Paguaj në mënyrë të sigurt

4. Paguaj në mënyrë të sigurt

Paguaj vetëm kur të jesh plotësisht i/e kënaqur.

Pra, për çfarë po prisni?

Posto një projekt sot dhe merr oferta nga freelancer-a të talentuar
Punëso një Google App Engine Developer të shkëlqyer tani

Puna e shfaqur në ekspozitë nga punonjësit tanë të pavarur

Frymëzohu nga projektet e Google App Engine
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$540 USD për 7 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$100 USD në 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$430 USD për 1 ditë.
Dizajn uebsajti.
Zbulo më shumë
Dizajn uebsajti.
$140 USD për 13 ditë.
Dizajni i aplikacionit.
Zbulo më shumë
Dizajni i aplikacionit.
$200 USD për 19 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$150 USD për 13 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$240 USD për 1 ditë.
Uebsajt.
Zbulo më shumë
Uebsajt.
$100 USD në 1 ditë.
Zbulo më shumë punë nga punonjësit e pavarurShiko më shumë punë

Siç shfaqet në

Logoja e VentureBeast

Tregu më i madh i botës

Miliona përdorues, nga bizneset e vogla te sipërmarrjet e mëdha, sipërmarrësit dhe bizneset e reja, përdorin Freelancer për t'i bërë idetë realitet.
66.9M
66.9M
Përdorues të regjistruar
22.7M
22.7M
Punë të postuara

Po kërkoni freelancer-a për lloje të tjera punësh?

Perl Unity 3D Data Modeling Script Install Twitter Typescript BMC Remedy Gradio Desktop Application MODx WatchKit Elm Local Area Networking Google Plus Arc Altium Designer Assembla React.js edX Cocoa
Përdorues të regjistruar Punë të postuara
Freelancer ® is a registered Trademark of Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Copyright © 2023 Freelancer Technology Pty Limited (ACN 142 189 759)
Po ngarkohet shikimi paraprak
Leja u dha për Geolocation.
Seanca e hyrjes ka skaduar dhe ke dalë. Hyr sërish.